За 9 місяців 2012 року товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Ліваном склав 134,1 мільйона доларів. Зокрема, Україна експортувала продукції на суму 132 мільйони доларів, що на 35,8 мільйона доларів більше, ніж за 2011 рік. Наразі Україна планує збільшити поставки до Лівану зерна та іншої аграрної продукції, а також поглибити співробітництво у сфері вирощування зернових культур. Про це сьогодні, 29 листопада, під час зустрічі з Міністром сільського господарства Ліванської Республіки паном Хусейном Хаж Хассаном повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Сень.
«Основою двосторонніх відносин у галузі АПК між Україною та Ліванською Республікою є торговельно-економічне співробітництво, яке наразі активно розвивається. Підтвердженням цього є той факт, що у 2012 році товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Ліваном склав 134,1 мільйона доларів. Зокрема, Україна експортувала до Лівану аграрної продукції на суму 132 мільйони доларів, що на 35,8 мільйона доларів більше, ніж у 2011 році», − зазначив Олександр Сень.
Заступник Міністра наголосив, що значна частина обсягів експорту припадає саме на зернові культури, який за 9 місяців 2012 року склав 90 мільйонів доларів. Також Олександр Сень наголосив, що Україна зацікавлена у збільшенні експорту зернових культур до Лівану, та запропонував розширити торговельні відносини щодо постачання до Лівану тваринницької продукції, соняшникової олії та кондитерських виробів. Окрім того, Україна планує поглибити співробітництво з Ліваном у сфері вирощування зернових культур.
Своєю чергою, Міністр сільського господарства Ліванської Республіки Хусейн Хаж Хассан зазначив, що торгівля є найважливішим аспектом співпраці між країнами, і торгівля сільгосппродукцією має значну частку. І відзначив, що торговельне сальдо є позитивним для України.
«Я згоден, що потрібно пришвидшити підписання необхідних документів для поглиблення співпраці між Україною та Ліваном. Необхідні документи ми вже відправили відповідним відомствам нашої країни. Ми сподіваємося, що такі домовленості активізують нашу співпрацю», − наголосив Хусейн Хаж Хассан.
Сторони погодилися не лише розвивати подальші торговельні відносини між країнами, а й сприяти посиленню обміну інформацією у галузі ветеринарії та карантину рослин для удосконалення умов співпраці.