Антимонопольний комітет України зобов’язав виробників припинити поширення на етикетках ковбасної продукції неправдивих відомостей щодо її призначення для дитячого харчування.
За результатами проведеного органами Комітету дослідження було встановлено, що виробники ковбасної продукції використовують назву «Дитяча» (-і) на етикетках продукції без підтвердження її відповідності спеціальним вимогам ДСТУ 4436:2005 для ковбасних виробів, рекомендованих для харчування дітей дошкільного та шкільного віку.
Згідно із ДСТУ 4436:2005 ковбаси варені «Дитяча», «Дитяча вершкова», сосиски «Дитячі» є рекомендованими МОЗ України для харчування дітей дошкільного і шкільного віку та дієтичного харчування, що передбачає більш жорсткі вимоги до складу та сировини такої продукції. Однак, виробники ковбасної продукції присвоювали назву «Дитяча» (-і) для масового споживання.
Використання в такий спосіб назви «Дитяча» (-і) є поширенням неправдивої інформації на етикетках продукції, оскільки переважна більшість споживачів сприймають назву «Дитяча» (-е, -і) як підтвердження призначення продукції для харчування дітей, про що свідчить проведене органами Комітету опитування споживачів.
З метою припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та усунення причин їх виникнення Комітет зобов’язав суб’єктів господарювання ПАТ "Кременчукм’ясо", ТОВ "Глобинський м’ясокомбінат", ТДВ «Ятрань», ПП "Колос", ТОВ "М’ясна фабрика "Фаворит плюс", ТОВ "Єнакієвський м’ясокомбінат" привести склад та маркування фасованих сосисок вищого сорту під назвою «Дитячі», а також ковбас варених «Дитяча» та «Дитяча вершкова» у відповідність до спеціальних вимог ДСТУ. На підтвердження суб’єкти господарювання мають отримати спеціальний висновок санітарно-епідеміологічної експертизи щодо відповідності продукції нормам, встановленим для ковбасних виробів, рекомендованих для харчування дітей дошкільного та шкільного віку, а також мають зазначати на етикетках відповідної продукції «рекомендовано для харчування дітей дошкільного і шкільного віку та дієтичного харчування».
Суб’єкти господарювання, які не зможуть довести відповідність продукції під назвою «Дитяча» (-і) спеціальним вимогам нормативно-технічної документації, зобов’язані будуть припинити поширення неправдивої інформації у вигляді розміщення назви «Дитячі» на етикетках продукції.