Щорічно до України імпортуються рослини та продукція рослинного походження з понад 100 країн світу. Першочергово, вантажі з-за кордону контролюють інспектори, які працюють у пунктах карантину рослин на митницях призначення та державному кордоні. Загалом, за 2012 рік оформлено майже 12 тисяч карантинних дозволів на імпорт та транзит рослин та продукції рослинного походження.
Так, у 2012 році, здійснюючи фітосанітарний контроль у митницях призначення, державні інспектори з карантину рослин під час імпорту оглянули понад 150 мільйонів штук зрізів квітів, 92,6 мільйона одиниць садивного матеріалу, 1,03 мільйона тонн овочів та фруктів, 380,8 тисячі тонн зернових та олійних культур, у тому числі насіннєвого матеріалу, тощо.
Проте під час здійснення фітосанітарного контролю на державному кордоні були виявлені карантинні організми. Так, в імпортних об'єктах регулювання знайшли 6 видів карантинних організмів у 27 випадках: китайський та чотирьохплямистий зерноїди, середземноморська плодова муха, картопляна міль, південноамериканська томатна міль, західний квітковий трипс. У зв’язку з цим країнам-експортерам було повернено майже 70 тонн овочів, насіння овочевих та інших культур в 11 випадках.
Також під час здійснення імпорту вилучено та знищено 0,7 тонни фруктів та овочів, 0,13 тонни насіннєвого та 15,6 тисячі одиниць садивного матеріалу, 1,5 тонни інших продуктів рослинного походження, у зв'язку з невідповідністю вимогам «Фітосанітарних правил».
Нагадаємо, що раніше Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк зазначав, що останніми роками спостерігається тенденція до зменшення обсягів імпорту овочевої продукції. Так, торік він впав у порівнянні з попереднім роком на 40 %. Водночас, експорт овочевої продукції за цей самий період збільшився майже на 20 %. Якість же вітчизняної продукції галузі рослинництва дає змогу збільшувати внутрішнє споживання.