З початку 2012/2013 маркетингового року українські аграрії поставили до Китаю понад 100 тисяч тонн соняшникової олії. А це майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового періоду. Загалом, у вересні-лютому 2012/13 МР Україна експортувала на зовнішні ринки понад 1,8 мільйона тонн соняшникової олії. Тоді як за відповідний період минулого маркетингового періоду було поставлено 1,4 мільйона тонн цього продукту.
На сьогодні Україна зберігає позитивну динаміку експорту соняшникової олії, залишаючись на першому місті серед світових експортерів цього продукту. Частка ж вітчизняної соняшникової олії на світовому ринку складає 56% і продовжує зростати. Так, у вересні-лютому 2012/13 МР Україна вже експортувала на зовнішні ринки понад 1,8 мільйона соняшникової олії тонн. А за відповідний період минулого маркетингового періоду було поставлено 1,4 мільйона тонн цього продукту.
Зі слів Генерального директора асоціації «Укроліяпром» Степана Капшука, наразі споживачами вітчизняної соняшникової олії є понад 90 країн світу. Переважно це Індія (понад 30,1%), Єгипет (понад 12,6%), країни ЄС (близько 16%), Іран (5,8%) і Туреччина (9,0%).
Окрім того, у поточному маркетинговому році розширюються торговельно-економічні відносини з Китаєм, на який припадає вже майже 6% вітчизняних поставок соняшникової олії.
«Китайський ринок для нас є дуже привабливим. І ми успішно нарощуємо обсяги поставок олії до Китаю. З початку 2012/2013 маркетингового року українські аграрії поставили туди понад 100 тисяч тонн соняшникової олії. А це майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового періоду. І надалі ці обсяги збільшуватимуться, адже інтерес Китаю до української соняшникової олії постійно зростає», − наголосив Степан Капшук.
Він також нагадав, що сьогодні Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України видає відповідні сертифікати, які засвідчують якість української олії.
Генеральний директор асоціації «Укроліяпром» зазначив, що на сьогодні і Україна, і Китай максимально зацікавлені у торгівлі соняшниковою олією. І наразі країни активно поглиблюють роботу в цьому напрямку.