Українським аграріям До 2015 р. для проведення озимої посівної потрібно буде близько 1 514 тис. тонн насіння пшениці; озимого ячменю - 115 тис. тонн; ярого ячменю - 718 тис. тонн, кукурудзи - 110 тис. тонн.
Такий прогноз в ході Міжнародної конференції "АгроРесурси 2013: шляхи підвищення рентабельності рослинництва" висловив заступник директора по насінню ТОВ "Агрофармахім" Володимир Мороз.
При цьому він зазначив, що якщо по пшениці і ячменю потреби українських господарств закриваються практично повністю за рахунок насіння вітчизняного виробництва, то по кукурудзі близько 35-40% складають імпортне насіння.
"Беручи до уваги вибір нашого виробника зернової продукції у виробництві конкурентоспроможної на зовнішньому ринку продукції (зернові, олійні), велику площу сівби зернових та логістичний фактор, абсолютно очевидна необхідність подальшого розвитку сучасної галузі насінництва та, перш за все, оновлення технічної бази безпосередньо в Україні. Враховуючи менші витрати на робочу силу в Україні порівняно з країнами Центральної та Західної Європи, обсяги виробництва насіння з вирішенням питань бази їх доопрацювання та дотримання авторських прав на території країни можна не тільки закривати внутрішні потреби країни в насінні, але і поставляти їх на експорт", - вважає експерт.
Мороз також зазначив, що подальше затягування з вирішенням питань створення сучасної бази насінництва в Україні, а також дотримання авторських прав буде приводити до посилення залежності від імпорту насіння кукурудзи та скорочення площ сівби вітчизняними гібридами, а також до фізичного і морального старіння технічного оснащення виробництва насіння пшениці та ячменю і, як наслідок, до зниження їх врожайності.