В Україні поступово налагоджується виробництво біопалива. Зокрема, є всі умови та ресурси для виробництва паливних пеллет. Це вигідно як для держави, яка зменшує залежність від імпорту енергоресурсів, так і для сільгоспвиробників, котрі матимуть стабільні шляхи збуту відходів виробництва. Про це сьогодні, під час відвідання заводу з виробництва пеллет на Вінниччині у складі делегації Президента України, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
«Виробництво паливних пеллет динамічно розвивається. І виробництво цього виду біопалива дуже перспективне та вигідне. З одного боку, ми зменшуємо залежність від імпорту енергоресурсів. Крім того, це експортоорієнтована продукція, що дає змогу залучити валюту всередину країни. З іншого боку, це вигідно для сільгоспвиробників, оскільки вони отримують стабільні шляхи збуту відходів, зокрема соломи. Наразі є підрахунки, згідно з якими, якщо ми будемо переробляти близько 2-3 мільйонів тонн соломи на рік, матимемо достатній ресурс для заміщення імпорту газу», − зазначив Микола Присяжнюк.
Міністр також повідомив, що за виробництва, в середньому, 50-55 мільйонів тонн зерна щороку, в країні є достатня кількість соломи. Для технологічного вирощування зерна на полях залишається близько 30%, решту ж можна переробляти. Також, зі слів очільника відомства, динамічно розвивається виробництво пеллет з деревини. «Низка європейських компаній засаджують землі, які не придатні до ведення сільського господарства, так званою вербою для виробництва пеллет. Наприклад, у Рівненській області вже близько 1000 га засаджені вербою. За нашими розрахунками, за 1- 2 роки всі відходи деревини будуть перероблятися на пеллети», − підсумував Міністр.
Нагадаємо, що так звана енергетична верба (salix viminalis) – один із видів швидкорослих рослин. Ця культура є органічним джерелом відновлюваного твердого біопалива. Промислове виробництво теплової та електричної енергії з енергетичної верби удвічі дешевше порівняно з використанням газу.