Україна активно завойовуватиме нові ринки збуту сільгосппродукції. Так, вітчизняне зерно має піти на нові ринки Східної та Південно-Східної Азії, Близького Сходу, Північної та Центральної Африки. Загалом планується, що обсяги експорту зерна можуть зрости до 28 мільйонів тонн. Про це сьогодні під час брифінгу на засіданні Кабміну повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
«Країни Східної та Південно-Східної Азії, Близького Сходу, Північної та Центральної Африки все більше потребують поповнення внутрішнього ринку зерна за рахунок імпорту. І це повинно бути українське зерно. Тому сьогодні Україна націлена на впевнену та навіть агресивну політику на глобальному продовольчому ринку, особливо в його зерновому сегменті», − наголосив Микола Присяжнюк.
Міністр додав, що цьогорічні можливості експорту зерна можуть сягнути близько 28 мільйонів тонн. З них − майже 9 мільйонів тонн пшениці, 2,5 мільйона тонн ячменю та понад 16 мільйонів тонн кукурудзи.
«Хочу зазначити, що вал виробництва та обсяги зовнішніх відвантажень зерна у поточному зерновому році будуть рекордними для України», − наголосив Міністр.
Також очільник відомства додав, що у липні Україна експортувала близько 1,2 мільйона тонн зерна. Переміщено у порти та завантажується на судна ще близько 1,4 мільйона тонн зерна.