Аграрне підприємство Національного інституту винограду і вина "Магарач" успішно завершило весняні роботи на полях, повідомляє прес-служба компанії, передає РБК-Україна.
На виноградниках і в садах проведена міжрядна обробка земель, лозу підрізали і підв'язати, а шпалери відремонтували. Застарілі виноградники підсадили молодими кущами, це продовжить їх життя ще на кілька років. Але в кінцевому результаті, говорять виноградарі, старий фонд все одно треба викорчувати, бо він не рентабельний. Агрокомпанія "Магарач" продовжує доглядати за полями, тут планують на 140 га виноградників в селищі Віліно встановити систему крапельного зрошення.
За словами керівника агрокомпанії "Магарач" Максима Черпака, в повному обсязі на площі 544,8 га проведені обрізка та вигрібання лози, відремонтовані шпалери і зроблена суха підв'язка винограду. Також проведено міжрядна обробка на виноградниках. На площі 25,59 га підсаджене молоду лозу, щоб продовжити життя вже старого фонду. "Можна констатувати, що весняне роботи на виноградниках виконані повністю. Але це не означає, що нам залишилося тільки дочекатися врожаю і зібрати його. За кущами треба доглядати все літо, ми будемо поливати лозу і стежити за тим, щоб міжряддя не заростає бур'янами", - розповів Максим Черпак. Він також додав, що вже виготовлений проект крапельного зрошення виноградників на площі 140 га на землях селища Віліно.
Крім цього, в повному обсязі проведена обрізка кісточкових і зерняткових садів на площі 95,6 га, проведені захисні заходи від хвороб і шкідників. У рільництві завершено підживлення азотними добривами і опашка посівів.
Додамо, що Інститут і агрокомпанія "Магарач" готують проект закладки молодих виноградників на площі 230 га в селі Тютюнове. Тут виноградарі та винороби планують висадити сорти лози, які будуть стійкі до захворювань і змінам клімату.