Від початку року Україна наростила експорт готової сільгосппродукції та продуктів харчування на 35%. Значно зросли поставки за кордон м’яса птиці, яєць та борошна. Однак аби експорт зріс більш масштабно, Мінагрополітики визначило 30 найбільш пріоритетних країн. На їх ринки Україна просуватиме свою сільгосппродукцію в першу чергу. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
«Ми стали потужним гравцем на світовому ринку продовольства. І наше завдання, − бути максимально присутніми на ринках якомога більшої кількості країн. Для цього ми проаналізували та визначили для себе 30 країн, ринки яких є найбільш пріоритетними для нас. І спільно з Міністерством закордонних справ відпрацьовуємо всі можливі шляхи, аби розширити свою присутність на них», − наголосив Міністр.
Микола Присяжнюк додав, що такий підхід є дуже актуальним, оскільки експорт вітчизняного продовольства динамічно зростає. І це не лише продукція зернової галузі, а й переробної. Так, за 7 місяців поточного року Україна на 35% наростила постачання за кордон готової продукції та продуктів харчування.
«Зокрема, майже вдвічі зросли поставки борошна, в 2,6 раза − експорт м’яса птиці, на третину – яєць. Саме це і стало наслідком продуманої державної політики з відкриття нових ринків збуту, зокрема, європейських. І підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Європейським Союзом дозволить нам в рази наростити експорт вітчизняної продукції харчування», − наголосив очільник Міністерства.
Також Микола Присяжнюк додав, що від початку року Україна експортувала сільськогосподарської та харчової продукції на суму 8,7 мільярда доларів.
Міністр нагадав, що поряд з основними традиційними імпортерами української сільгосппродукції − Російською Федерацією, Індією, Єгиптом, Туреччиною, Іспанією, Італією, − українські експортери вийшли на ринки Японії, Тайваню, Південної Кореї, Об'єднаних Арабських Еміратів, Південно-Африканської Республіки та інших країн.