Середній рівень вологості минулорічної кукурудзи по Україні склав близько 23%, що змусило аграріїв витрачати 11,3 м3 газу для сушки однієї тони до базової вологості. За оцінками асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», на сьогодні середній рівень вологості кукурудзи вищий за минулорічний у зв‘язку із несприятливими погодними умовами і складає в середньому 27%. Це означає, що цього року на сушку однієї тонни кукурудзи доведеться витратити близько 17,7 м3 газу.
Таким чином, минулого року аграрії використали 197,7 млн м3 газу на сушку кукурудзи, що у грошовому еквіваленті склало 915,7 млн. гривень. Цього року витрати аграріїв на сушку зростуть на 86%. Прогнозується використання 373,3 млн м3 газу із сумарною вартістю 1729,6 млн. гривень. Таким чином, аграрії цього року додатково витратять 175,6 млн м3 природного газу.
Також прогнозується зростання вартості послуг елеваторів при прийомі зерна у суб‘єктів ринку в середньому на 80 грн. за 1 тонну, що зумовлено підвищенням витрат на сушіння зерна з вищою вологістю до базової, що в масштабах країни складе колосальні витрати.
«Дощова погода протягом останнього місяця суттєво вдарила по бюджетах всіх українських аграріїв. Загальне підвищення рівня вологості зерна вилилося в значні витрати на сушку. Фермерам з південних областей пощастило трохи більше, оскільки середня вологість кукурудзи у розрізі регіонів у них нижча, ніж середня по Україні, тому і витрати вони будуть нести менші. Сукупність вищезазначеного на фоні низьких цін на зерно, нестабільної фіскальної політики та неповернення ПДВ при експорті катастрофічно знижує привабливість АПК», - зазначив експерт асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Ігор Остапчук.