Власники земель та орендарі-сільгоспвиробники підвищать свої доходи після запровадження обігу земель. Однак перехід до нього має відбуватися стримано та поетапно. Оскільки на сьогодні Україна не готова до стрімкого запровадження ринку земель. І наразі уже завершується доопрацювання відповідного законопроекту, який найближчим часом надійде на розгляд Кабміну. Про це сьогодні на III Міжнародному інвестиційному форумі Кіровоградської області «Elisavetgrad investment day» заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
«Ми довго працювали над виробленням української національної моделі користування сільгоспземлями. І найближчим часом на розгляд Кабміну надійде законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Так, у ньому мінімізовані всі ризики і побоювання, пов’язані з запровадженням обігу земель. І на сьогодні завершується його обговорення провідними світовими інституціями», − зазначив Міністр.
Микола Присяжнюк наголосив, що ухвалення закону значно підвищить інвестиційну привабливість вітчизняного аграрного сектору. Окрім того, селяни, фермери та сільгоспвиробники збільшать свої доходи.
«Перехід до ринку сільгоспземель має відбуватися стримано та поетапно. Оскільки наразі Україна не готова до стрімкого його запровадження. Тому я наголошую, що необхідно говорити не про ринок, а про обіг земель – прозорий та цивілізований», − наголосив Микола Присяжнюк.
Так, Міністр нагадав, що у законопроекті «Про землю сільськогосподарського призначення» чітко визначено «соціальний» портрет покупця, умови співпраці власників сільгоспугідь та орендарів, граничний розмір земельних ділянок, що може перебувати у власності однієї особи. А переважне право на придбання сільгоспугідь надаватиметься державі, територіальним громадам, Державному земельному банку та громадянам України − власникам суміжних ділянок та орендарям.