Починаючи з 1998 року, рада Навчально-методичного центру (НМЦ) провела 16 засідань, на яких розглядались актуальні питання підвищення рівня навчально-виховної роботи в аграрних закладах освіти І-ІІ рівнів акредитації.
На черговому засіданні ради, яке відбулося 22-23 березня 2007 року на базі Рогатинського аграрного коледжу, винесено злободенні питання, як-от: робота зі студентською елітою, організація та стан практичної підготовки студентів, особливості діяльності навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації в університетських комплексах тощо.
Цікавою була й участь у студентських дебатах на тему: «Чи турбується держава про студентську молодь?». Члени ради НМЦ виступили в ролі арбітрів. Дві групи студентів дискутували на задану тему. Перша перерахувала цілу низку державних документів як свідчення турботи про молодь. Також, як аргумент, згадано, що 1996 р. створено Міністерство України в справах сім'ї, молоді та спорту, відновлено діяльність Національної Ради з питань молодіжної політики при Президенті України, засновано об'єднання спілок молодіжних і дитячих громадських організацій «Український молодіжний форум» (він, до речі, вирішив звернутися до Європейського молодіжного форуму із заявою про вступ).
Інша група студентів доводила, що всі добрі наміри держави щодо роботи з молоддю – лише заклики на папері. На їхню думку, молодіжна політика в Україні орієнтується на потреби і запити лише окремих груп, а не молодого покоління загалом. Йде пошук і відпрацювання шляхів координації зусиль різних державних і недержавних структур, впливу на їхню діяльність. Проте часто-густо продуктів такої діяльності не видно, оскільки не реалізовано заходів із запровадження цих програм. Адже коштів, які виділяються під їхню реалізацію, явно недостатньо. Це реально хіба що у центрі. А отже, створюється враження, що Міністерство у справах молоді працює лише на центр.
Особливу увагу було приділено прийнятій улітку 2005 року державній програмі «Відродження села – справа молодих». Зазначивши всі переваги програми (забезпечення робочими місцями, житлом, молодіжне кредитування під розвиток фермерських господарств, закупівлю техніки тощо), студенти наголосили на тому, що й вона не діє.
Рада НМЦ зустрілася зі студентською радою коледжу, її президентом Назаром Пушкарем, студентом третього курсу ветеринарного факультету. Назар цікаво розповів про роботу студентського самоврядування, його роль у житті коледжу, про участь у роботі педагогічної ради.
Представники ради НМЦ відвідали три підприємства, на яких проходять практику студенти коледжу, зустрілися із заступником генерального директора підприємства «Росан-Агро» Олександром Осипенком, побували на ТОВ «ОРЗОН» та переробному заводі «РОСАНА». Радує те, що на цих підприємствах працює понад 70 відсотків випускників коледжу. Щороку тут працевлаштовується 30-35 випускників.
На засіданні піднято й обговорено також інші питання, такі як стажування педагогічних працівників у провідних підприємствах України; особливості діяльності навчальних закладів в університетських комплексах, кредитно-модульна система навчання та місце в ній навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.
З порушених питань відбулося засідання «круглого столу», на якому обмінялися досвідом роботи всі члени ради НМЦ. Розроблено рекомендації, які будуть надіслані в навчальні заклади для виконання.
Педагогічний колектив Рогатинського коледжу, який очолює Ігор Тринів, продемонстрував високий рівень роботи зі студентською молоддю, підготовки її до роботи молодшими спеціалістами.
Навчально-методичний центр висловлює вдячність Ігорю Триніву та його колективу за високу відповідальність при проведенні ради НМЦ.
Тамара УГНІВЕНКО