18 березня під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки відбувся «круглий стіл» щодо стану та проблемних питань виноградно-виноробної галузі України. У засіданні взяли участь представники галузевих громадських об’єднань галузі, корпорації "Укрвинпром”, Першого національного виноробного холдингу, відомі виноградарі та винороби.
Серед найбільших проблемних питань галузі учасниками наради були названі зменшення обсягів посадок винограду, втрата пільг, передбачених сільськогосподарським виробникам, які виробляють винопродукцію з власної сировини, не обґрунтований рівень вартості ліцензій, діючих акцизних ставок та імпортного мита, а також відсутність можливості розвитку виробництва вин у невеликих виноградарсько-виноробних підприємствах.
Учасники «круглого столу» зійшлися на тому, що для вирішення існуючих проблем та створення сприятливих умов розвитку виноградарства та виноробства, а також адаптації чинної нормативно-правової бази до світових стандартів необхідно найближчим часом винести на розгляд Верховної Ради низку законодавчих ініціатив. Пакет відповідних законопроектів Мінагрополітики спільно з галузевою громадською організацією вже напрацьовано.
Пропоновані законодавчі зміни стосуються питань врегулювання вартості ліцензії на оптову торгівлю для виробників, норм використання коньячного спирту, ставок акцизного податку на коньяки, обов’язкової частки представлення вітчизняної виноробної продукції в асортименті закладів громадського харчування, перегляду ставок мита на імпортну продукцію, запровадження антидемпінгових розслідувань. Також учасники домовились найближчим часом ухвалити на рівні Уряду рішення щодо забезпечення членства України у роботі Міжнародної Організації Винограду та Вина. Окрім цього, наголошувалось на необхідності захисту інтересів національного товаровиробника при підписанні Угоди про ЗВТ з щодо використання чутливих географічних найменувань.
Підсумовуючи засідання «круглого столу» Ігор Швайка зазначив: «Коли ми не бачимо в українських ресторанах та інших закладах харчування належного представлення вітчизняних вин – це є величезною проблемою. Імпортозаміщення – одне з головних завдань, яке у цьому контексті стоїть перед нами. Виноградарство – не лише перспективний бізнес, це галузь, яка містить в собі потужний соціальний сегмент. Адже це одна з двох галузей сільського господарства, яка надає найбільшу кількість робочих місць і в змозі забезпечити розвиток територіальних громад. Відтак, міністерство готове підтримати напрацьовані законодавчі ініціативи і надасть максимального сприяння, щоб найближчим часом вони були внесені на розгляд до Верховної Ради».