Намагання ЄС тиснути на Росію за допомогою економічних санкцій викликало спротив багатьох компаній в Німеччині — країни з найбільшим промисловим потенціалом Європи. Експерти попереджають: у разі зворотної відповіді з боку РФ по німецькій економіці буде завдано болючий удар, пишуть провідні ЗМІ країни.
Німецькі компанії інвестували в бізнес на території Росії набагато більше, ніж представники інших європейських країн. До того ж, Німеччина більше інших країн ЄС експортує в Росію. На її частку припадає 30% від загального експорту з Євросоюзу, а це 36 мільярдів євро (за даними 2013 року). Німецькі інвестиції в Росії вимірюються сумою близько 19 мільярдів євро, і більшість з них пов'язано з довгостроковими проектами, такими як випуск автомобілів та сільськогосподарської техніки. Крім того, Росія є головним постачальником природного газу в ФРН.
На сьогодні виробники розділилися на три табори. Одні — відкрито попереджають про можливі збитки. Інші — ситуацію вважають за краще не коментувати, слідкуючи за розгортанням подій. Треті, для яких російський ринок не є ключовим, — зберігають спокій.
Так, виробник цукрозбиральних комбайнів та іншої сільськогосподарської техніки Grimme заявив, що у разі економічних санкцій на компанію очікують значні збитки вже протягом найближчих шести місяців — на російський ринок припадає до 10% поставок, а це щонайменше 30 мільйонів євро у рік. Крім того, в Grimme побоюються за власний завод неподалік Москви.
Інший виробник сільськогосподарської техніки Amazone, який також має завод у Росії, відмовився від коментарів про вплив Кримського кризи на поточні продажі. Оскільки ЄС ще не визначився щодо узгоджених санкцій проти Росії, зараз занадто рано судити про їх наслідки, зазначив директор з маркетингу Дірк Брьомструп. «Звичайно, ми будемо слідкувати за розвитком подій дуже уважно», — додав він.
Натомість виробник техніки для тваринництва Strautmann, який експортує менше 1% продукції до РФ, спокійно спостерігає за ситуацією. Відповідальний за експорт продукції компанії Юбер Пьолер: «Ми зберігаємо спокій, зниження для нас не настільки драматичне».
На переконання виконавчого директора однієї з торгово-промислових палат ФРН Марка Графа, подальше загострення кризи може зруйнувати довіру та співробітництво між німецькими та російськими компаніями. «Економічні санкції, на нашу думку, не підходять для вирішення конфлікту», — зазначив він, підкресливши, що сподівається на мирне врегулювання Кримської кризи.