Сьогодні, 25 квітня, на засіданні Кабінету Міністрів України був схвалений та направлений до Верховної Ради законопроект щодо ліквідації Державного земельного банку.
На сьогодні функції земельного банку зведені переважно до діяльності комерційного банку з розширеними повноваженнями (управління землями, купівля-продаж, консолідація, кредитування). Такі широкі та монополізовані повноваження створюють надзвичайно високі ризики для національного багатства – сільськогосподарських земель державної власності. «Відтак, ми не підтримуємо ідею земельного банку в її сучасному вигляді, бо юридична особа, хай навіть державна, не може одноосібно розпоряджатися багатомільйонним земельним фондом. Мова про 10-12 млн. га – більше за загальну площу багатьох Європейських держав таких як Нідерланди, Австрія, Бельгія», - наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка.
Початкова ідея банку (як банку земель, тобто земельного фонду) полягала у створенні інституту ефективного управління державними землями з можливостями консолідації земель та кредитної підтримки аграріїв за рахунок застави земель.