Реалізація системи надання електронних адміністративних послуг потребує певного підвищення рівня безпеки. Про це йдеться у повідомленні Асоціації “Інформаційні технології України”, повідомляє УНН.
У Асоціації зазначили, що нещодавно відбулась Рада з питань інформатизації при Держінформнауки. На засіданні розглядалися питання електронної взаємодії між інформаційно- телекомунікаційними та інформаційними системами, а так само, базами даних і реєстрами державних органів, з метою надання адміністративних послуг та реалізації інших державних функцій.
Очікується, що реалізація подібної системи дозволить створити єдине інформаційне поле, що в свою чергу скоротить витрати часу і грошей на отримання адміністративних послуг, припинить “радянську” практику отримання великої кількості довідок та створення черг, допоможе оплачувати штрафи і збори в зручній формі і зручний час — для юридичних і фізичних осіб. А також, зменшить витрати на надання адміністративних послуг держави.
На думку директора Асоціації Віктора Валєєва, до проекту необхідно долучати приватних інвесторів та організаційний ресурс. Також він звернув увагу на необхідність підвищення рівня безпеки, у зв’язку з тим, що роботою над цим проектом займався російський розробник.
Нагадаємо, питання інформаційної безпеки у ситуації, яка наразі склалась в Україні, стоять особливо гостро. Так в.о. президента О. Турчинов підписав указ щодо щодо вдосконалення формування та реалізації державної політики у сфері інформаційної безпеки України“. Згідно з текстом указу, в.о. Президента доручив Уряду розробити проект закону України про кібернетичну безпеку України. Зокрема, опрацювати питання щодо створення національної захищеної операційної системи, національного антивірусного програмного забезпечення, спеціальних програмних і технічних засобів захисту державних інформаційних ресурсів та інформаційно-комунікаційних мереж.
“Кожен із нас щодня використовує ті чи інші інформаційні технології — це і соціальні мережі, і користування онлайн-банкінгом, платіжними картками, іншими сервісами, де містяться персональні дані. Однак сьогодні, на жаль, держава фактично не гарантує кібербезпеку громадян. Виявлення кіберзлочинців у більшості ситуацій або не можливе взагалі, або є вкрай складним, крім того практично не проводиться робота з попередження подібних злочинів. Тому, на мою думку, проект закону про кібернетичну безпеку України повинен бути розроблений та прийнятий в найкоротші терміни. Однак це має відбуватися за участі представників громадськості, ІТ-компаній та профільних депутатів, і ми готові в цьому допомагати”, — зауважив Голова комітету ВР з питань інформатизації та інформаційних технологій В. Омельченко.
УНН.