Аграрний тиждень. Україна
» » Вчені: глобальне потепління знищить пшеницю, ячмінь та кукурудзу
» » Вчені: глобальне потепління знищить пшеницю, ячмінь та кукурудзу

Вчені: глобальне потепління знищить пшеницю, ячмінь та кукурудзу


Вчені все частіше б`ють на сполох. За численними дослідженнями Стенфордського університету, глобальне потепління вже скоро призведе до падіння врожайності пшениці і ячменю в Європі більш ніж на 20% до 2040 року. Урожайність кукурудзи знизиться щонайменше на 10 %.

Результати дослідження виявилися дещо несподіваними. Клімат в Європі відносно прохолодний, тому можна було б очікувати, що помірне потепління призвело б до зростання врожайності. Ряд заходів з адаптації до зміни клімату, таких як, використання зрошення або нових сортів сільгоспкультур, істотно зменшує негативний вплив потепління на врожайність кукурудзи. Проте, пшениця та ячмінь дуже чутливі до потепління. Тому їх адаптаційний потенціал обмежений. Через подібні кліматичні зміни знизяться прибутки сільгоспвиробників в Іспанії, Італії, Греції та на півдні Франції, якщо не будуть вжиті заходи з адаптації. На півночі Франції, в Ірландії, Нідерландах, в деяких районах Великобританії та Німеччини підвищення температури навпаки сприятиме зростанню прибутку. На думку дослідників, в цілому, прибуток сільгоспвиробників збільшиться, виключно у тому випадку, якщо вони не проігнорують попередження вчених і приймуть заходи для адаптації до зміни клімату.

Кліматологи привели ще дві причини, за якими слід зробити все можливе, щоб зупинити зростання середньорічних температур по всій Землі. Нові дослідження звертають увагу громадськості на потенційну проблему зникнення рослин і збільшення ризику вулканічних вивержень.

Джоанна Шмітт, еколог з Каліфорнійського університету в Девісі, разом зі своїми колегами працювала над вивченням резуховидки Таля. Ця рослина часто використовується в якості модельного організму дослідниками-ботаніками. У лабораторії Шмітт зберігалися насіння резуховидки, зібрані від 20 до 50 років тому в різних регіонах.Вчені посадили насіння в садах Іспанії, Англії, Німеччини та Фінляндії.

"Насіння, які були зібрані на півдні Європи, швидше й активніше росли на півночі, ніж навіть місцеві види рослин. Це вказує на те, що кліматичні умови менше ніж за півстоліття змінилися настільки, що "південь" змістився на "північ", - пояснює Шмітт.

А через те що південні рослини не встигають адаптуватися до нових кліматичних умов, вони можуть або зникнути, або витіснити північні види.

                                                                                                                                       За матеріалами Зерно Он-Лайн

Схожі новини
  • Стан експорту зерна на 11.04.2014
  • Держсільгоспінспекцією проведено моніторинг цін на зерно в АР Крим
  • В Україну закупівельні ціни на кукурудзу продовжували знижуватися, на пшеницю - залишалися стабільними
  • Янукович скасував зернове мито
  • Ціноутворення на аграрному ринку на 28 липня

  • Додати комментар
    Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.