Через перерозподілу трудових ресурсів рівень бідності на селі становить 40%.
Як повідомляє газета «Дзеркало тижня» (№ 14 від 10-16 квітня ц.р.), про те заявляють вчені Національної академії наук України в національній доповіді «Новий курс: реформи в Україні 2010-2015».
Як пише видання, на селі міцно вкорінюється бідність, її рівень в даний час оцінюється в 40%. Вчені відзначають, що через монополізацію великим трейдерським капіталом каналів просування продукції до кінцевого споживача малі сільські господарства одержують ціну на 20% нижче, ніж фермер європейської країни, що реалізує продукцію через свій кооператив.
Тому першочергові заходи, на думку авторів доповіді, повинні бути спрямовані на поліпшення інституціонального середовища для розвитку саме малих форм господарювання в сільському господарстві і переорієнтацію програм державної підтримки аграрного сектору з великих сільгосппідприємств, орієнтованих на глобальні ринки, на господарства населення, які забезпечують продовольством місцеві ринки.
Вчені переконані, що суб'єктом права придбання земель сільськогосподарського призначення у приватну власність можуть бути тільки сільські жителі (фізичні особи), причому розмір придбання таких угідь у приватну власність повинен огранічіватся. Для цього вчені радять визначити джерело і розробити механізми довгострокового (20-30 років) пільгового кредитування купівлі землі сільськими жителями за підтримки держави.
За інформацією газети, одночасно пропонується запровадити ліцензування сільськогосподарської діяльності як обов'язкова умова на одержання права власності на землю фізичними особами та права користування - фізичними та юридичними особами.
УНІАН