Найголовніша проблема сьогодні для аграріїв – низькі ціни на сільгоспкультури, - вважає народний депутат України, член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Кучер в ефірі парламентського телеканалу «Рада».
Зокрема він зазначив, що «за останні кілька років ціни по деяким культурам упали близько на 40%. Якщо кукурудза ще 3 роки тому продавалася за 250 дол. за тонну, то сьогодні – за 150 дол.».
Разом з тим, Микола Кучер відмітив, що «це загальносвітова тенденція, яка буде продовжуватись. І не всі сільгоспвиробники такі ціни витримують. Тому сьогодні, коли ціни на сільгоспкультури падають, а витрати на виробництво зростають – відбирати у сільгоспвиробників останню не корупційну пільгу у вигляді спецрежиму оподаткування ПДВ – безглуздо. Їх навпаки потрібно підтримувати, як це робиться у цивілізованому світі. Наприклад, у Європі державна підтримка – 500-700 євро на гектар. В порівнянні з цим, спецрежим ПДВ в Україні дає аграріям 27-28 дол. на га».
За словами народного депутата, «політика, яку сьогодні проводить уряд проти аграрного сектору перекреслює будь-яку стратегію розвитку АПК. Як приклад, лобіювання відміни спецрежиму ПДВ для сільгоспвиробників. На першому етапі, так зване, агролоббі відстояло спецрежим. Але жодного разу ніхто в уряді навіть не спромігся вислухати наші аргументи, а просто тиснули на народних депутатів, щоб протягнути потрібне їм рішення».
Говорячи про перспективи ринку ЄС для України Микола Кучер зауважив, що «сьогодні цей ринок для нас обмежений квотами, умовами. Щоб його розвивати, потрібно постійно бути з представниками ЄС у активному діалозі».
Народний депутат також відзначив важливість розширення китайського ринку для України, який є «надзвичайно перспективним, цікавим, преміальним, тому що там ціни вищі, але над його розширенням також потрібно постійно працювати. І те, що сьогодні діється в ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ПАТ «ДПЗКУ») з виконанням китайського контракту, не сприяє його розвитку. Розглядаючи на засіданні парламентського комітету з аграрної політики ситуацію по розслідуванню корупційних схем на державних підприємствах, у тому числі у ДПЗКУ, виявилося, що з 1,5 млрд. дол. китайського кредиту, близько 150 млн. вже розкрадено».