23 жовтня 2015 року в м. Тернопіль, в рамках спеціального воркшопу, зібрались провідні фермери Західної України, з цілю обговорити актуальні питання свинарської галузі.
«Мультифазова годівля поросят як головна складова успішного вирощування поросят» - захід для фермерів, поєднаних спільною ідеєю та високою інтенсивністю групової взаємодії.
У роботі воркшопу взяли участь міжнародний експерт, технічний директор зі свинарства ГК «АгроВет Атлантик» Пітер-Ян Маас, інноваційний менеджер із напрямку «Корма-Свині» ГК «АгроВет Атлантик» Володимир Шило, а також ВІП-клієнти ГК «АгроВет Атлантик».
Мета воркшопу – обговорити важливі аспекти годівлі поросят для мінімізації стресу від час переходу з престартерного корму на стартовий, отримати корисну інформацію від експертів, поділитися досвідом із провідними українськими підприємствами.
Також захід дав можливість з’ясувати індивідуальні питання кожного учасника, почути та обговорити думки провідних фахівців галузі, отримати практичні відповіді на запитання, обговорити практичне застосування міжнародного досвіду в Україні.
Варто зазначити, що мультифазова годівля в умовах України – це додатково до 4 000 000 грн. прибутку на 1000 свиноматок на рік.
Ефект мультифазової годівлі досягається за рахунок:
• додаткових 15 % приросту у поросят на 42-й день;
• смертність менше 1 % у період після відлучення (від 21-28-го до 42-го дня);
• оптимізація витрат на годівлю в престартерний період;
• антистресовий ефект при переходах.
Воркшоп складався з двох блоків.
В першій частині заходу учасники взяли участь у дискусії «Годівля поросят у відповідності до фаз розвитку. Переваги мультифазової годівлі».
Другий блок заходу складався з практичної частини: «Нові розробки продукції в галузі годівлі поросят. Як організувати мультифазову годівлю. Практичні аспекти роботи з поросятами до і після відлучення».
«Завдяки мультифазовій годівлі порося адаптується до дорослого життя, а саме, в споживанні та можливості максимально ефективно використовувати поживні речовини з комбікормом. Мультифазова годівля найкраще адаптує поросят до споживання рослинного комбікорму, в першу чергу це відбувається за рахунок задоволення потреб поросят, враховуючи розвиток їх ШКТ, зміну навколишнього середовища та технологічні особливості господарства» – Пітер-Ян Маас, голландський експерт, технічний директор зі свинарства ГК «АгроВет Атлантик».