Мінагрополітики має найвищі результати в антикорупційній діяльності серед усіх інших міністерств, - заявив народний депутат України, член комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко у студії телеканалу «24» в програмі «Новини».
Він наголосив, що саме дерегуляція дала поштовх ліквідації корупційних схем у системі Мінагрополітики, адже усі попередні роки система була налаштована на ускладнення життя бізнесу.
«Запровадження надмірних сертифікатів та дозволів, зрештою, стало не тільки корупційною годівницею для окремих чиновників, але й системним вилученням у товаровиробників обігових коштів. За ініціативи Мінагрополітики та підтримки парламентського аграрного комітету ми скасували до 40% бюрократичних паперів. На сьогодні ринок економить близько 5 млрд гривень, які бізнес залишає на власний розвиток», - пояснив Іван Мірошніченко.
Водночас він наголосив, що Міністерство має успіхи щодо наведення ладу в державних кампаніях, проведення незалежного аудиту, підготовки їх до приватизації.
Зі свого боку Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський підтвердив у студії телеканалу «24» дієвість дерегуляції у відомстві. «З перших днів нашої роботи основною задачею було закрити старі схеми, які до того часу існували в структурі відомства. Ми радикально змінили кадрову систему відомства, помінявши практично всіх директорів департаментів. До роботи підключилися нові люди, які прийшли, зокрема, із бізнесу. Головна вимога до них – не мати корупційного шлейфу», - пояснив Ярослав Краснопольський.
Також він додав, що державні підприємства є наразі найбільшою корупційною складовою. «Офіційна заробітна плата у керівників підприємств складала 2 тис. грн. На керівну посаду люди просилися хоча б на місяць, щоб покерувати на власну користь і чим довести підприємство до банкрутства. Сьогодні такий підхід неприпустимий і неможливий», - наголосив Перший заступник Міністра.
//minagro.gov.ua/uk/node/19245