25 лютого 2016 року було обговорено поглиблення співпраці між Україною та ОАЕ, що означає налагодження швидкої процедури взаємного доступу харчових продуктів та визначено стратегію співпраці в сфері безпечності харчових продуктів на майбутнє. Про це повідомила прес-служба Держветфітослужби на своєму офіційному сайті.
У ході перемовин заступник міністра — делегат МЕБ від ОАЕ пан Аль-Хамді поінформував про зняття заборони на експорт яловичини з України, яка була пов’язана з губчастоподібною енцефалопітією великої рогатої худоби (ГЕ ВРХ), а також про затвердження для експорту на свій ринок підприємств, які мають право експорту до ЄС м’яса птиці.
"Сторони підписали ветеринарні сертифікати на експорт яловичини та м’яса овець з України до ОАЕ, що є підтвердженням права експорту України зазначеної продукції на цей ринок", — йдеться у повідомленні. Українська сторона під час зустрічі передала проекти ветеринарних сертифікатів на експорт молока та молочних продуктів, риби та рибних продуктів, а також яєць до ОАЕ. Крім того була висловлена зацікавленість в експорті з України живої забійної ВРХ та ДРХ (кози, вівці). "Під час зустрічі сторони домовилися оперативно відпрацювати ветеринарний сертифікат на експорт з України меду та сертифікати здоров’я на експорт кондитерської продукції, плодоовочевої консервації, тощо», — уточнили у прес-службі.
Зі свого боку пан Аль-Хамді висловив зацікавленість щодо експорту в Україну традиційних продуктів, які виробляються в ОАЕ, зокрема молока верблюдів та риби.
Зокрема, доступ на ринок ОАЕ отримали:
"Миронівський хлібопродукт "(МХП) ("Миронівська птахофабрика", "Переробний комплекс" ТОВ "Вінницька птахофабрика", "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів", "Птахофабрика Снятинська Нова");
"Комплекс Агромарс".