19 квітня на виробничих потужностях Індустріальної Молочної Компанії (МТС відділення №1 ТОВ «АгроКІМ», смт Мала Дівиця) відбувся практичний семінар для студентів «День молодого інженера». Організаторами заходу стали New Holland Agriculture, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція AgriEvent.
Біля півсотні студентів 4-5 курсів факультетів механізації аграрних вищих навчальних закладів України отримали можливість більше дізнатися про техніку New Holland, побачити її роботу в полях, задати питання як представникам Індустріальної Молочної Компанії, так і New Holland Agriculture.
Єлена Налімова, менеджер з комунікацій New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії наголосила на соціальній значущості подібних проектів.
«Ми всі розуміємо потреби нашої освіти і можливості аграрних університетів у частині матеріального забезпечення, тому вирішили підтримати цей захід. Наша компанія під час семінару хотіла поділитися інформацією, якої бракує молодим студентам, адже часто вони не мають можливості навчатися на сучасній техніці. Наші менеджери теж є випускниками цих вузів і прекрасно розуміють потребу молодих інженерів у знаннях про точне землеробство, супутниковий моніторинг та інші новітні технології. А оскільки у нашої команди є колосальний досвід, який здобувався не лише в Україні, вони із задоволення захотіли поділитися знаннями зі студентами факультетів механізації. Нас вразила зацікавленість студентами цим семінаром, упевнена, що з такою жагою до знань, до саморозвитку, в аграрної України велике майбутнє», - розповіла Єлена Налімова.
Практичну частину семінару провели у господарстві Індустріальної Молочної Компанії. «Нам важлива була репутація партнера, оскільки ми хотіли, щоб як і партнер, так і спонсор заходу були достойними і мали змогу поділитись із студентами своїм багатим та унікальним досвідом», - прокоментувала вибір ІМК як партнера заходу Єлена Налімова.
Олександр Вержиховський, директор ТОВ «АгроКІМ», презентуючи студентам господарство, наголосив, що стати гарним затребуваним спеціалістом без практичного досвіду неможливо. «Індустріальна молочна компанія в цілому, як і кероване мною ТОВ «АгроКІМ», зокрема, завжди відкриті для талановитої молоді, яка бачить себе в майбутньому першокласними спеціалістами різних напрямів сільгоспвиробництва – агрономами, інженерами, ветлікарями, енергетиками і т.д. Фахівці мого підприємства завжди готові в цьому допомогти в якості кураторів для студентів-практикантів, котрі бажають пройти практику на базі ТОВ «АгроКІМ». Дозволивши проводити День молодого інженера на нашому підприємстві, на нашій техніці, ми переслідували ціль заохотити студентів – майбутніх фахівців закріпитись у своєму виборі професії, а в ідеалі – повернутись на наше підприємство повноцінними членами команди», - зазначив він.
Організатори від Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та AgriEvent також розповіли, що вперше проводять подібний семінар для студентів факультетів механізації. До цього практичні навчання проводилися лише для агрономічних спеціальностей.
«У наших вузах матеріальна база здебільшого застаріла, тому ціллю нашого заходу було показати сучасну техніку в роботі, познайомити з нею студентів, щоб вони могли на практиці побачити її застосування в господарстві, - розповіла Галина Олійник, менеджер проекту.
За словами організаторів, до участі у конкурсному відборі були запрошені студенти 4-5 курсів ВНЗ, в яких є спеціальність інженери-механіки. «Обов’язковою для нас була успішність вище балу 4,0. Студенти заповнювали анкету, де одне з ключових питань було "Чому ви бажаєте взяти участь?”, адже для нас найважливішою була мотивація студента, чому для них важливо пройти цей семінар. Дуже багато відповіли, що хочуть працевлаштуватися за цією спеціальністю, що свідчить про зацікавленість студентів дізнаватись щось нове і далі працювати в цій сфері. Нам вдалося зібрати студентів з Дніпропетровської, Львівської, Миколаївської, Київської, Одеської, Вінницької, Сумської, Полтавської, Харківської і Херсонської областей», - зазначила Галина Олійник.
На теоретичній частині семінару доповіді презентували представники компанії New Holland Agriculture. Зокрема, презентацію про інновації у зернозбиральній техніці представив Олександр Суханов, менеджер з маркетингу New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він розповів про останні новинки, запроваджені на комбайнах та жатках, та як вони допомагають в підвищенні ефективності збирання, зменшують витрати пального та підвищують окупність техніки. «Компанія New Holland Agriculture ніколи не стоїть на місці і постійно оновлює модельний ряд як комбайнів, так і всієї техніки в цілому. І на мою думку, студенти, як майбутнє галузі, мають бути озброєні знаннями про останні новинки техніки та технологій, а тому це і є основним, що мають взяти для себе з цього заняття. Для цього й проводимо такі заходи», - підкреслив Олександр Суханов.
Віталій Каплюк, продакт-менеджер New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії розповів про модельний ряд тракторів та сучасні системи і опції, якими вони обладнані, а Микола Чорнонос, спеціаліст із систем точного землеробства New Holland Agriculture підготував презентацію про інтернет речей з New Holland. На практичній частині семінару проходила демонстрація техніки New Holland, зокрема, в роботі був представлений трактор Т8 та відбулося заняття з особливостей сервісної підтримки техніки New Holland.
«Ми вдячні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та компанії New Holland Agriculture за унікальну можливість поглибити знання про сучасну сільськогосподарську техніку. Сподобалося інформаційне наповнення, сама організація заходу та практична частина, де кожен з учасників семінару мав змогу побачити в роботі трактор New Holland», — поділилася враженнями Яна Розуменко, студентка Уманського національного університету садівництва.