Основною проблемою на світовому ринку свинини залишається балансування великих поставок свинини з США та ЄС і китайського попиту на імпортну свинину, впевнені експерти Rabobank.
Про це повідомляє «УкрАгроКонсалт».
Альберт Вернойж, аналітик банку, відзначає, що високий попит на імпорт в Китаї буде підтримувати відновлення світового ринку свинини вище очікуваного сезонного поліпшення у 2 кварталі 2016 року. Це призведе до більш високого, ніж очікувалося, відновлення індексу цін за версією Rabobank, який буде підтримувати ціни на свиней і чинити тиск на ринок свинини по всій земній кулі, і буде особливо вітатися в ЄС.
Скорочення поставок вітчизняної свинини буде продовжувати стимулювати ринок свинини в Китаї. Ціни, як прогнозується, покажуть подальше збільшення, підтримуючи подальше зростання імпорту, який, ймовірно, досягне 2 млн тонн (+50% в річному численні). Відновлення поставок не очікується до 2017 року, так як нові екологічні правила привели до скорочення стада свиней в Китаї.
Реальне відновлення ринку в ЄС не почнеться до того, поки не буде реалізований весь надлишок виробленої свинини, в тому числі і того м'яса, що зараз зберігається на складах холодного зберігання. Нові заходи підтримки від Європейської Комісії навряд чи приведуть до яких-небудь структурних змін конкурентоспроможності галузі.
Скромне збільшення свинячого стада і низькі ціни на корми в США підтримують позитивний прогноз для свинячої промисловості США. Основним джокером для остаточного рівня цін є зовнішня торгівля, яка може бути ускладнена через тривале зміцнення долара США і конкуренцію з боку інших експортерів.
Поточна амортизація реала підтримує зростання експорту свинини і кукурудзи з Бразилії. Але в той час як зростання експорту свинини є сприятливим фактором для галузі, розширення експортних поставок кукурудзи змушує індустрію переглянути стратегії закупівель кормів для свиней. Тиск на прибутки свинарів триватиме аж до другого врожаю кукурудзи.
//agravery.com/uk/posts/show/kitajskij-import-svinini-bude-vplivati-na-svitovi-rinki