Український соняшник страждає від фітотоксичності гербіцидів на основі ацетохлору. Про це на конференції «Захист і харчування 2016» повідомив директор з виробництва ТОВ «Хмельницьке» Вадим Скрипник. Причина - проливні дощі, які «опустили» гербіциди занадто глибоко в грунт.
Згідно технології захисту соняшнику, обов'язковим є внесення ґрунтових гербіцидів на основі ацетохлору і прометрину. Але у цих гербіцидів є кілька особливостей, при їх внесенні необхідно враховувати безліч факторів:
- Тип грунту, на який вноситься гербіцид, на різних грунтах гербіцид діє по-різному;
- Обов'язкове закладення в грунт;
- Випадання легких опадів після внесення гербіцидів, без вологи гербіцид не спрацює і поле залишиться засміченим, що призведе до втрат урожаю і проблем із засміченістю при посіві наступної культури;
- Відсутність проливних дощів, які можуть промити гербіцид на рівень сівби соняшнику і викликати фітотоксичність, аж до повної загибелі посівів.
За словами експерта, з огляду на дощову погоду цієї весни з проливними дощами і зливами, на більшості полів спостерігається часткова загибель рослин, а на деяких полях повна загибель посівів соняшнику від гербіцидів.
«Уникнути подібної дії практично неможливо, так як альтернативи грунтовим гербіцидам в посівах соняшнику на даний момент не існує, а відмова від їх внесення призведе до серйозних проблем з бур'янами», - сказав Вадим Скрипник.
//agronews.ua/node/66287