За повідомленням Landlord, компанія "Кернел" очолює рейтинг найбільших агрохолдингів за обсягом виручки. Ми свідомо не ранжуємо компанії за розміром земельного банку - цей актив їм не належить. Інша справа - зароблені компаніями гроші. Ранжували компанії по виручці за 2015 рік", - йдеться в рейтингу.
No 1 "Кернел"
Власник: Андрій Веревський
Виручка: 2,33 млрд дол.
Сегмент: олія, зернові культури
У II кварталі 2016 маркетингового року (почався в липні 2015) найбільший виробник олії в Україні збільшив прибуток в 2,7 рази, до 117,75 млн дол. Сім заводів компанії переробляють близько 3 млн т насіння соняшнику.
No2 "Нібулон"
Власник: Олексій Вадатурський
Виручка: 1,95 млрд дол.
Сегмент: рослинництво, торгівля зерном
Компанія "Нібулон" Олексія Вадатурського не тільки один з найбільших експортерів української аграрної продукції, а й один з найефективніших рослинницьких підприємств. "Нібулон" обробляє 82 500 га земель в 12 областях України. Компанія спеціалізується на виробництві пшениці I-II класів.
No3 "Миронівський хлібопродукт"
Власник: Юрій Косюк
Виручка: 1,18 млрд дол.
Сегмент: птахівництво, рослинництво, м'ясопереробка
Для агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка 2015 рік був ненайвдалішим. Виручка компанії скоротилася на 14%, до 1,2 млрд дол. Частково на це вплинула девальвація національної валюти. Компанія також скоротила на 6% обсяги експорту, в тому числі через закриття російського ринку.
No4 UkrLandFarming
Власник: Олег Бахматюк
Виручка: 937,5 млн дол.
Сегмент: яйця, яєчна продукція, зернові культури
Незважаючи на всі зусилля власника агрохолдингу Олега Бахматюка відновити повноцінну роботу UkrLandFarming, в минулому році домогтися прибутку компанії не вдалося. Її борг зріс в 2015 до 1,56 млрд дол. Протягом останніх двох років холдинг переживав не найкращі часи: через конфлікт на Донбасі і анексію Криму компанія позбулася кількох підприємств і втратила
частину земельного банку.
No5 ViOil
Власник: Віктор Пономарчук
Виручка: 373,3 млн дол.
Сегмент: олія
Промислова група ViOil входить в топ-3 найбільших українських виробників і експортерів соняшникової олії в цьому році планує серйозно розширити виробництво. На території Чернівецького олійножирового комбінату вона збирається побудувати новий завод з переробки сої та ріпаку потужністю 1100 т і 1500 т на добу відповідно.