Причому, одразу в два села з рівненської поліської глибинки: у Познань Рокитнівського та Богуші Березнівського районів. У них запрацювали нові школи.
Саме тут уже традиційно найвища в Україні народжуваність - така собі демографічна оаза на карті держави. А ось школи в цих селах вважалися аварійними не перший рік: батьки навіть перестали пускати до них дітвору.
Та з початком нинішнього навчального року ситуація кардинально змінилася: будівництво шкіл взяв під особистий контроль Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Уряд виділив на будівництво нової школи на 600 місць у Познані 28,8 млн. грн., ще майже 10 мільйонів - на завершення будівництва храму науки в Богушах. Останній, до речі, область розпочала зводити власними силами ще в 2008-му.
Отож, за три місяці в обох селах постали красуні-школи з автономним опаленням на місцевих ресурсах, доступом до Інтернету і сучасним обладнанням. Тепер сюди не соромно запросити й високих гостей.
- Я вдячний будівельникам, котрі, не покладаючи рук, працювали в три зміни, - каже голова облдержадміністрації Василь Берташ. - Завдання ж влади в тому й полягає, щоби забезпечити рівний доступ до освіти всім школярам, незалежно від того, живуть вони на Печерських пагорбах чи в поліській глибинці. Втім, попереду в нас ще чимало роботи. Адже маємо в області ще два десятки сільських аварійних шкіл. Програма їх модернізації розрахована на найближчі чотири роки: тобто, щороку будемо вводити в експлуатацію по 5 шкіл. Причому, ми вже розробили стандарт сільської школи, котрий не буде таким вартісним, як, скажімо, велика школа в Познані. Вже наступного року на черзі школи в селах Мульчиці Володимирецького, Будераж Здолбунівського і Берестя Дубровицького районів.
Що ж до Познані та Богуша, то поки що дві збудовані школи порожні. В місцевому управлінні охорони здоров'я впевнені: дітвора наповнить своєю щирою радістю новобудови лише перед Різдвом. Нині ж бо школи області зачинили двері на карантин.
Інна ОМЕЛЯНЧУК
Рівненщина