Мінагрополітики та ФАО підписали 4-річну Рамкову Програму Співробітництва для України
13 липня представники ФАО (ООН) та Міністерства аграрної політики та продовольства підписали Рамкову Програму Співробітництва для України, що діятиме з 2016 по 2019 рік. Програма була підготовлена спільно з Мінагрополітики, іншими міністерствами, профільними організаціями, представниками бізнес-асоціацій, науковою та громадською спільнотами. Ця програма доповнює і підтримує програму «Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій 2015-2020» та Стратегію розвитку «3+5».
Відповідно до умов підписаної угоди, ФАО працюватиме з Україною з метою поліпшення бізнес-клімату, розвитку агропродовольчих ланцюгів, розширення доступу до ринків, підвищення рівня продовольчої безпеки, проведення земельної реформи, ефективного управління природними ресурсами і подолання наслідків зміни клімату.
Головним пріоритетним напрямком діяльності є бізнес-клімат та створення стабільної нормативно-правової бази. Цей напрямок охоплює широке коло заходів, в тому числі – з ринкової інтеграції та розширення доступу до ринків, а також з підтримки сектора насінництва і розвитку потенціалу для боротьби з транскордонними хворобами тварин. Наголос буде зроблено на розробці нормативно-правової бази для органічного виробництва та сертифікації.
«Україна має високий потенціал для експорту органічної продукції через наявність родючого ґрунту», – зазначив Раймунд Йєле (Raimund Jehle), заступник Регіонального Представника ФАО і координатор регіональних стратегічних програм.
«Але поки кількість українських селянських господарств, сертифікованих відповідно до стандартів і норм, дійсними для органічного землеробства в країнах ЄС, залишається низьким», – додав Йєле. Допомога ФАО в цій області буде спрямована на надання підтримки українським директивним органам і особам, що приймають рішення, в розробці законодавства в сфері органічного виробництва та сертифікації відповідно до стандартів Європейського Союзу.
В рамках другого пріоритетного напрямку – земельна реформа і продовольча безпека – ФАО підтримає ініціативу консолідації земель України, керуючись Добровільними керівними принципами відповідального управління володінням і користуванням. Однією з цілей є підтримка дрібних землевласників, спрямована на те, щоб вони змогли придбати краще облаштовані ферми з невеликими наділами землі, що дозволяють підвищити їх конкурентоспроможність.
Також, передбачено проведення роботи, що спирається на «Стратегію забезпечення безпеки в сфері продовольства і харчування», яка буде включати в себе моніторинг, навчання та рекомендації ФАО щодо методології, інструментарію та впровадження передових практик.
Третьою пріоритетною галуззю стане розвиток агропродовольчих ланцюгів і вихід на міжнародні ринки – це та сфера, в якій буде враховано поступове збільшення обсягу торгівлі сільськогосподарськими та продовольчими товарами. Керівні принципи політики і надання технічної допомоги ФАО будуть застосовані як для державного, так і для приватного сектора, відповідно до вимог СОТ і стандартів ЄС. В рамках цієї діяльності планується і подальший розвиток нормативно-правової бази для кооперативів.
Четвертий пріоритетний напрямок, зазначений в угоді, – це навколишнє середовище та раціональне використання природних ресурсів. Цей пункт включає в себе земельні, водні, лісові, рибні та генетичні ресурси, а також біорізноманіття. ФАО внесе свій внесок в надання консультативних послуг, як з технічних питань, так і з питань політики, приділяючи особливу увагу проблемі зміни клімату та управління лісовими та земельними ресурсами.