Наразі сертифікація українського зерна не є обов’язковою для його реалізації в Україні, в обов’язковому порядку вона потрібна лише за умов подальшого експерту зернової продукції.
Про це заявив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає «УНН».
«Зараз сертифікація не є обов’язковою для того,щоб продукцію продавали в межах країни. Проводиться відповідність стандартів згідно з вимогами ДСТУ, і тоді виробник цим доводить, що його продукція якісна, і ви маєте право її продавати», — сказав Дорошенко.
Однак він зауважив, що при експорті зерна, сертифікація є необхідною.
«Вона (сертифікація ) потрібна для того, щоб ми могли експортувати зерно, ми і продовжуємо його експортувати в таких же об’ємах, як і раніше», — зазначив експерт.
«Питання в тому, що ми зараз проходимо етап реформ, і зараз дуже часто, це далеко вже не вперше, коли ми зіштовхуємося з тим, що державний орган, який раніше працював по певному напрямку або ліквідований, або втратив свої права і відповідно на його місці має бути інший орган, але цього не відбувається», — зауважив Дорошенко.
«Те, що ринок продовжує монополізуватися це так. Зараз невеликих гравців все більше виштовхують з ринку,їм важче продавати зерно, а монополістам фактично не так уже й проблемно. Тому це фактично може створювати певні нюанси, але я можу сказати, що точно таке питання сертифікації стоїть по багатьох напрямках і зерно тут не єдине», — додав експерт.
Нагадаємо, через законодавчі прогалини сертифікація українського зерна опинилося поза законом.
//www.unn.com.ua/uk/news/1610834-sertifikatsiya-yakosti-zerna-dlya-vnutrishnogo-rinku-v-ukrayini-sogodni-ne-obovyazkova-ekspert