Польські аграрії не підтримують плани Єврокомісії розширити квоту експорту до Євросоюзу зернових з України, побоюючись, що дешевша українська сільгосппродукція може призвести до падіння цін на європейському ринку. Про це пише Bankier.pl з посиланням на Єжи Хрусціковського, сенатора, голову профспілки фермерів об’єднання "Солідарність”, повідомляє propozitsiya.com.
У проекті розпорядження Єврокомісії, який наразі перебуває на розгляді Європарламенту, передбачається, що ЄС додатково дозволить Україні щороку ввозити до країн Спільноти 100 тис. т пшениці та борошна, 650 тис. т кукурудзи і 350 тис. т ячменю. Крім того, упродовж трьох років українці зможуть без мита продавати до ЄС 3 тис. т меду, 8 тис. т корму і борошна грубого помолу, 5 тис. т обробленого томату і 4 тис. т вівса. Щоб розпорядження вступило в дію, його має узгодити Рада ЄС і Європарламент.
За словами Є.Хрусціковського, найбільше від відкриття ринку на українську продукцію постраждають польські виробники з огляду на географічну близькість до України. Сенатор додав, що у польських аграріїв достатньо труднощів на ринку, а додаткові квоти на імпорт до ЄС сільськогосподарських продукції сусіда погіршать ситуацію.
При цьому він нагадав, що Україна не купує з Польщі продукції, а Польща з України — так. У той же час, Угода між Україною і ЄС про зону вільної торгівлі, яка діє з січня 2016 року, передбачає взаємне відкриття ринків. Вона враховує певні обмеження на поставку українських товарів до Європи, в тому числі аграрного сектора.
//propozitsiya.com/ua/polyaki-vislovilis-proti-vidkrittya-rinku-ies-dlya-ukrayinskogo-zerna