Добробут суспільства залежить від успішної роботи всіх галузей економіки. Та саме на аграрній її ділянці лежить найбільша відповідальність – за хліб на столі зокрема і за продовольчу безпеку країни загалом.
Тому оцінкою здобутків галузі є не просто широке визнання, а й визнання, зокрема, у номінаціях щорічної Національної іміджевої програми “Суспільне визнання», яка відзначає кращі вітчизняні підприємства різних галузей. 14 червня звання лауреатів одержать керівники агропромислового комплексу та харчової промисловості. Церемонія нагородження відбудеться на відкритій сцені за павільйоном №1 о 14.00.
Торік у двох номінаціях переможцями конкурсу стали більше 50 аграрних підприємств, фірм та компаній. Вручаючи нагороди від імені міністра аграрної політики Юрія Мельника, лауреатів вітав його заступник Юрій Лузан. Він, зокрема, запевнив що добре знає, «яких зусиль потребує стабільна робота аграріїв. Але саме завдяки їй нині можна говорити про певні успіхи у реформуванні галузі».
Так, за даними статистики, у 1999 р. агропромисловим комплексом було сплачено податків 3 млрд. грн., а нині — 10 мільярдів. Якщо у 1999р. експорт продукції сільськогосподарської та харчової галузей становив усього $1,5 млрд., то у 2006 р. – майже $6 млрд. Дуже важливо, що нині 95-96% продуктів харчування на українському ринку – вітчизняного виробництва. При цьому харчова промисловість продовжує нарощувати свої обсяги, які за 9 місяців цього року збільшились на 7,1%.
«Безумовно, що частіше ми будемо відзначати тих, хто працює в АПК, то об'єктивнішою і цілковито заслуженною буде ця оцінка. «Суспільне визнання» дійсно отримують кращі представники нашої галузі. І я думаю, що коло переможців поступово розширюватиметься», – наголосив Юрій Лузан.
Розвиток аграрного сектора активно впливає на інші сфери економіки, залучає до виробництва потенціал сільгоспмашинобудування, агрохімічної, переробної та харчової промисловості. Відповідно зростає виробництво та реалізація продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Серед нагороджених торік почесним дипломом та нагрудним знаком «Суспільне визнання»
- Олександр Баранов, директор ДП дослідне господарство «Покровське» Одеської області. Елітне насіння, яке вирощують тут, висівають у багатьох регіонах України,у Молдові, Казахстані, Росії і навіть у Туреччині. Про успіхи лауреат говорить досить символічно: «Наше господарство отримало назву на честь Покрова пресвятої Богородиці, тож Цариця небесна покровительствує нам, та й люди працюють сумлінно, завдяки чому й отримали відзнаку, яка
нас дуже радує».
Задоволений оцінкою роботи свого колективу і Артур Карганян, директор ТОВ «Нива» АР Крим. «Сьогодні на зміну новим технологіям приходять суперсучасні. І ми намагаємося бути першими. Пробіотики, які випускає наша біофабрика, дозволяють зробити крок до отримання
екологічно чистої сільськогосподарської продукції. Наші антимікробні препарати вже здобули високу оцінку на багатьох виставках, тому дуже приємно отримати суспільне визнання і в рідній державі».
Серед лауреатів і Юрій Крижанівський, директор ДП «Новофастівське» Київської області, на якому працюють за найсучаснішими технологіями вирощування цукрових буряків. Цього року мають врожайність 470 центнерів з гектара, тож перш за все забезпечили роботою власний цукровий завод. І зупинятися на досягнутому не збираються.
У номінаціях програми «Бізнес-потенціал» і «Успішний керівник» дипломи та нагрудні знаки вручають за зразкову сукупність професійних здобутків, спрямованих на забезпечення добробуту держави. В отриманні таких відзнак - не лише моральне задоволення. Зображення статуетки «Еталон якості» на обгортці власного продукту сприятиме збільшенню купівельної довіри й до підприємства. І вже справа колективу утримати цю довіру.
Альона Романова, директор із виробництва «Донецького комбінату заморожених продуктів» упевнена, що їхньому підприємству це під силу: «У нас дуже чітка мета – стати першими на ринку, для цього є амбіційне молоде керівництво, інноваційні технології та втілена у виробництво міжнародна система якості та безпеки продукції».
Щоб досягти успіху, переконаний В'ячеслав Щабельський, директор ТОВ «Чорноморочка» ТМ «Браво!», треба обов'язково займатися тим, що ти любиш. Інакше створювати нові якісні продукти неможливо! Зокрема, любов до морозива стала першим кроком до успіху.
Підприємство має вже чимало високих відзнак, його продукція — а це також заморожені напівфабрикати — стала до смаку споживачам в Європі, Америці, Ізраїлі. Тож диплом та статуетка «Нова генерація» – чергова заслужена нагорода і поштовх до подальшого завоювання ринку.
Лауреатами «Символу професійності» стали як добре знані підприємства аграрної та харчової галузей, так і новачки, які вже встигли заявити
про себе якісною продукцією.
Віта Волошка
Звання лауреата Національної програми «Суспільне визнання»
в різних номінаціях напередодні професійного свята одержав 51 аграрій