Вперше з березня 2017 року Індекс ціна на молочні продукти GDT показав падіння. Середнє значення індексу опустилося на 0,6%. Про це повідомили в Аналітичному відділі Асоціації виробників молока (АВМ).
Всього було законтрактовано 21,171 тис. тонн молочних продуктів, що 3,6% менше, ніж на попередніх торгах. У торгах взяли участь 160 учасники.
Ціни на молочні жири знову зросли, а от на сухе цільне молоко знизилися, що й вплинуло на зниження індексу.
Найбільше зросла ціна на безводний молочний жир — +4,4% — середня ціна склала 6 885 дол./т. Скоріше за все це буде один із останніх стрибків ціни на молочні жири, адже вона досягла свого піку. Вже вересневий контракт показує зниження.
Схожа ситуація спостерігається по маслу. Середня ціна тонни продукту на цих торгах зросла на 2,9% — до 5 768 дол./т. Лише два наступні контракти показують приріст ціни до 6 050 дол./т, після чого динаміка різко піде на спад. Жовтневий контракт показує зниження у 460 дол.
Ситуація із сухим молоком неоднозначна. Сухе цільне подешевшало на 3,3% — до 3 022 дол./т. Наступне зростання очікується не раніше серпня. Швидше всього, що трейдери очікують додаткового надходження продуктів, коли виробництво молока почне зростати в Північній частині світу.
Цікава ситуація складається із сухим збираним молоком. Ціна на нього зросла на 1,4%, до 2 218 дол./т., проте наступний контракт опуститься — до 2 150 дол. Це може стати можливим за рахунок зростання цікавості до інтервеційних запасів сухого молоко з Європи, адже ринкова ціна вже майже досягла інтервенційного рівня.
Крім того, ціна на Чеддер опустилася на 3,8% та склала 4121 дол./т, казеїн подешевшав на 8% (6104 дол.). Найбільше опустилася ціна на лактозу на 11,1% - до 869 дол./т.
Прес-служба АВМ