Цього тижня верхня межа діапазону цін на молоко екстра ґатунку зросла з 8,02 до 8,20 грн/кг (з ПДВ). Про це повідомила Яна Музиченко, аналітик Асоціації виробників молока (АВМ).
Середня ціна по Україні цього тижня також зросла — до 7,88 грн, що на 11 коп. вище ціни минулого тижня. Найвищий ціновий діапазон зараз фіксують у Північному регіоні — 7,40-8,20 грн/кг.
Середня ціна на молоко вищого ґатунку цього тижня додала 1 коп. та склала 7,67 грн/кг. Загалом фіксується ціновий коридор в 7,70-8,00 грн, що відповідає показникам минулого тижня.
Середня ціна на молоко першого ґатунку за тиждень не змінилася і склала 7,42 грн/кг. Загалом ціни на таке молоко коливалися в межах 6,80-7,80 грн.
За повідомленням прес-служби АВМ, вплив розвитку подій на світовому молочному ринку продовжує «грати на руку» українським виробникам молочних продуктів. Так, за останніми даними, Індекс ціна на молочні продукти, який розраховує FAO, у червні склав 209 пунктів, що на 8,3% вище ціни травня та на 51,5% вище показників червня 2016 року. Індекс вже майже досягнув найвищої позначки за останні три роки.
Ціни на всі молочні продукти, що впливають на індекс, збільшилися, але найбільше зросла ціна на масло — на 51,2 пункта (14,1%) з травня. Обмежені можливості експорту молочних продуктів у всіх основних країнах-виробниках призводять до того, що ціни на масло, сир та сухе знежирене молоко значно ростуть. Це також впливає на зростання цін на сухе цільне молоко.
Крім того, за даними IFCN, ціна на молокоу червні склала 38,4 дол./100 кг (+6% проти травня). Це найвищий рівень за останні 3 роки.
Відповідно показники експорту молочних продуктів за перше півріччя цього року, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, зросли на 22,8% в натуральному виразі та на 77% в грошовому.
В майбутньому така тенденція, швидше за все збережеться, що буде вимагати додаткових обсягів молока і стимулюватиме ріст закупівельних цін на нього.