Останніми роками 18 гектарів землі у селі Вознесенське Золотоніського району Черкаської області пустували. Колись тут була ферма, від якої подекуди лише фундамент залишився, місцевість же перетворилася на пустир. Мабуть тому й не виникло особливих сумнівів у місцевої адміністрації, чи варто виділяти землю компанії «Нібулон» для будівництва нового об’єкту.
З нагоди початку будівництва першої черги комплексу по прийманню та зберіганню зерна філії “Золотоніська” ТОВ СП “Нібулон” в селі Вознесенське, на церемонію урочистого закладення першого кубометру бетону завітали керівники області, районних державних адміністрацій, представники банків, будівельники, журналісти, мешканці села.
Віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута, звертаючись до присутніх, зазначив, що останніми роками сільське господарство України є експортно орієнтованим, зокрема по зерновій групі. Чимала заслуга в цьому і таких компаній як «Нібулон», яка вже двічі ставала переможцем у номінації зернотрейдер року. Віктор Слаута привітав колектив ТОВ СП “Нібулон” з початком будівництва нового, обладнаного сучасним устаткуванням, елеватора, підкресливши: “Це – наш, український експортер, який сіє і вирощує пшеницю на нашій українській землі, працює і на внутрішньому ринку, і на зовнішньому”.
Віце-спікер Верховної Ради 5-го скликання Микола Томенко, не зважаючи на травму, теж приїхав і привітав своїх земляків та колектив «Нібулона» з початком будівництва елеватора. «Золотоніському району, - підкреслив Микола Томенко, - пощастило, що на цю землю прийшов такий господар як Олексій Вадатурський. Відкриття комплексу підприємства дозволить підвищити конкурентноздатність сільгосппродукції, покращить соціальну сферу села». На підтвердження цього сільський голова Бузирьов Станіслав Васильович та генеральний директор «Нібулона» Олексій Вадатурський підписали протокол-намір про соціальний розвиток села.
Керівники Черкаської області та, зокрема, голова Обласної ради Черкаської області Гресь Володимир Анатолійович за участю депутатського корпусу привітали всіх учасників церемонії та побажали колективу «Нібулона» успіхів у вирішенні поставлених завдань, адже новий комплекс - на користь людям: це нові робочі місця, надходження до місцевого бюджету, благоустрій села. Адже головне рішення - будувати чи не будувати новий комплекс ТОВ СП „Нібулон” на Черкаській землі - залежало від Обласної ради. І саме завдяки позитивному вирішенню цього питання на користь ТОВ СП „Нібулон” відбулося це свято.
Олексій Вадатурський подякував усім за виказану високу довіру та підтримку компанії та зізнався, що місце для будівництва вибране не випадково: за минулий маркетинговий рік сільгосптоваровиробники Черкащини на пряму реалізували «Нібулону» до 200 тис. тонн зернових і олійних культур. Багато господарств власним транспортом перевозили зерно на відстань до 400 км, а це свідчення конкурентних переваг «Нібулона». «Ми хочемо бути ближчими до виробника і надавати свої послуги там, де в них відчувається найбільша потреба, - підкреслив Олексій Опанасович. А збудований тут об’єкт буде домінантом на премію «Кращий промисловий об’єкт року».
Перша черга будівництва - це сучасне автоматизоване підприємство, обладнане найновішим устаткуванням виробництва США з очищення, сушіння та транспортування кукурудзи. Потужність агрегатів у 3 тис. тонн на добу дозволяє суттєво скоротити термін збирання врожаю кукурудзи, підвищити її якість та мінімізувати втрати від збирання врожаю. Загальна ж ємність об’єкта становитиме 60 тис. тонн. Будівництво першої черги планується закінчити до 1 вересня.
Друга черга передбачає будівництво переробного підприємства. В будівництві комплексу задіяні близько 30 підрядних будівельних та інших організацій Миколаївської та Черкаської областей. Масштаби чималі, але Олексій Вадатурський пообіцяв, що вже за 3 місяці перша черга будівництва буде завершена.
Будівництво для потреб людей, повага до їх сумлінної праці. Саме такі символи у капсулі із посланням до нащадків, яку керівник «Нібулону» та поважні гості заклали до фундаменту майбутньої будівлі.
На будівельному майданчику побував Дмитро Пекарчук