У садах гусениці яблуневої плодожерки пошкодили 4-12% плодів. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби України.
Сисні шкідники (попелиці, кліщі) розвиваються на 10-52% листків. Плоди зерняткових уражені плодовою гниллю (2-7%), паршею (2-35%). Борошнистою росою охоплено 5-40% листків. На кісточкових поширюються кокомікоз, клястероспоріоз. У виноградниках шкодять гусениці гронової листокрутки ІІ-го покоління, кліщі (на 10-25% кущів пошкоджено 7-25% листків), з хвороб поширюються мілдью (8-20% кущів), оїдіум (5-15% кущів, 1-4% листя), на Закарпатті осередково — чорна гниль.
Крім того, Держпродспоживслужба повідомляє про те, що на присадибних ділянках приватних господарств на огірках, кавунах, кабачках, гарбузах, помідорах, моркві, осередково — перці відбувається масовий розвиток та шкідливість попелиці (Донецька, Полтавська, Черкаська, інші обл.). Картоплю та овочеві культури, здебільшого пізніх строків дозрівання, від шкідливих комах, зокрема колорадського жука, гусениць молі, біланів, совок, та хвороб – фітофторозу, плямистостей, гнилей захищають за рекомендованими системами з урахуванням санітарних вимог щодо строків останньої обробки.
Інфоіндустрія