Фітосанітарна асоціація України спільно зі Світовим Банком, проектом IFC та робочою групою з фітосанітарії запускає 4 пілотні проекти в Одеській, Миколаївській, Кіровоградській та Полтавській областях за чотирма найбільш актуальними для українських зерновиків проблемам - фузаріоз, сажкові хвороби, клоп шкідлива черепашка та амброзія. Про це повідомив президент фітосанітарного асоціації України Владислав Седик в інтерв'ю propozitsiya.com.
"Разом з регіональними органами влади ми розробляємо стратегію і надаємо обласним органам місцевого самоврядування спільно з бізнесом повне право розробляти і здійснювати заходи щодо боротьби з карантинними організмами. Вони повинні створити у себе дієвий механізм, а потім ми виберемо найкращий і будемо лобіювати для впровадження його на законодавчому рівні", - пояснив він.
На думку експерта, така практика допоможе визначити оптимальний і ефективний варіант, щоб не спускати з "кабінетів" розпорядження, які не враховують реалістично чи їх впровадження на практиці. Проект триватиме до кінця 2018-го.
Фітосанітарна Асоціація України заснована майже рік тому. До цього моменту не було жодної асоціації, яка відстоювала б иправа та інтереси бізнесу в таких галузях, як захист і карантин рослин, фумігація, сертифікація і лабораторні дослідження. В Асоціацію входять підприємства, які надають ці послуги. Це, зокрема, 6 найбільших в Україні фумігаційних компаній (ТОВ "Колфум-Інвест", ТОВ "Фуміком Україна", ТОВ "Укрмортанссервіс", ТОВ "Грінко ЛТД", ТОВ "Агріка Україна", ТОВ "Вермекс" і чотири провідні світові компанії, які займаються відбором зразків та лабораторною діагностикою: ІП "СЖС Україна", ДП "Інтертек Україна", ТОВ "Котекна Україна Ліметед", ТОВ "Балтік Контрол Юкрейн".
Мета асоціації - не тільки захист прав та інтересів її членів, а й відстоювання репутації України на міжнародних ринках.