Завдяки плідній спільній роботі Асоціації тваринників України та заступника Міністра АПК з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої і першого заступника голови Держпродспоживслужби Олександра Жука сталися чергові позитивні зрушення щодо допомоги експортерам продукції тваринництва. Відтепер виробники ВРХ отримують спрощену процедуру карантинування тварин, що полегшить і спростить український експорт.
Нагадаємо, що в липні 2017 року за ініціативи Асоціації тваринників України була проведена робоча поїздка голови Асоціації Ірини Паламар та заступника Міністра АПК з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої до одного з лідерів виробництва яловичини в Україні – ТОВ «Агрікор Холдинг», що в Носівському районі Чернігівської області (детальніше про поїздку читайте за посиланням //usba.com.ua/golova-atu-
Під час даного візиту виробники мали змогу висловитися про проблеми, з якими вони зіштовхуються у процесі експорту ВРХ, і одним із найболючіших питань стало затягування процедури карантинування тварин у зв’язку із прийняттям Держпродспоживслужбою у Чернігівській області наказу №48 від 10 травня 2017 року «Щодо карантинування тварин». Зазначений наказ передбачав введення додаткових обтяжливих вимог щодо карантинування худоби. Так, якщо говорити коротко, то згідно з даним наказом документи про карантинування худоби мали завірятися в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області, а не просто в ветеринарних службах на місцях, як це було до введення в дію наказу. Таким чином виробник став зіштовхувався з безліччю додаткових складнощів: підприємство змушене нести витрати на транспорт з місця розташування до обласного центру, щоб отримати особистий підпис керівника ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській обл. та печатку; процедура підписання документів керівником часто затягувалася з різних причин тощо. Уся ця бюрократична тяганина з візуванням не давала можливості підприємству чітко спланувати строки усіх етапів експорту, що призводило до економічних збитків.
За результатами поїздки до ТОВ «Агрікор Холдинг» Асоціацією тваринників України було ухвалено лист-звернення до Голови Держпродспоживслужби України Володимира Лапи та його першого заступника Олександра Жука із викладенням усіх вищезгаданих проблем та детальним обґрунтуванням недоцільності введення чинного наказу «Щодо карантинування тварин» й вимогою щодо його відміни.
Приємно відзначити, що реакція влади була оперативною й ефективною.
За сприяння Держпродспоживслужби даний документ, який створював вагомий внутрішній бар’єр для виробників на шляху до експорту та не мав нічого спільного зі здоровим глуздом, наразі відмінено - скасовано Наказ «Про втрату чинності Наказу Держпродспоживслужби від 21 квітня 2017 року» (саме цим документом керувалися в обласних управліннях Держпродспоживслужби при створенні нових правил для карантинування в кількох областях України, в тому числі й наказу №48 від 10 травня 2017 року «Щодо карантинування тварин» у Чернігівській області).
«Можна констатувати, що влада та підприємці в цьому випадку провели ефективний діалог й спрацювали гармонічно та плідно на користь українському експорту та економіці загалом. Знято дошкульний бюрократичний бар’єр з суттєвими корупційними ризиками. Можу лише звернутися до виробників із закликом – не приховуйте свої проблеми, і давайте разом змінювати недосконале нормативно-правове поле та недолугу адміністративну практику» - прокоментувала ситуацію голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.