Український молочний індекс (УМІ) побив рекорд
11 September, Розділ Новини, переглядів 3 728
Про це повідомляє Андрій Ярмак у своєму пості у Facebook.
Українській молочний індекс (УМІ) побив рекорд "молочного занудства", бо практично не змінився в серпні 2017 року.
Але це не означає, що нічого цікавого не відбулося. Точніше, навпаки.
Передусім, ми отримали вже офіційний доказ того, що український молочний бізнес стає дійсно професійним. Так, і це чітко видно з УМІ!
Зверніть увагу на графік – на ньому показується абсолютне значення накопичувального коливання УМІ за перші 8 місяців з 2012 по 2017 рік. Останні чотири року іде чітка лінійна тенденція до зниження рівня коливань УМІ. В цьому році встановлено абсолютний рекорд – середньомісячне відхилення УМІ не перевищувало 3,2%! Отже, у нас, шановні колеги, падає сезонність – ця страшна для молочного бізнесу штука, що робила неможливим стратегічне або навіть середньострокове планування.
Більше того, протягом літнього періоду (період "великого молока"), УМІ лишався майже абсолютно стабільним, коливаючись в межах 1,5 відсотка. До речі, що найцікавіше – стабільність переробки була ще вищою. Отже, це дуже пов'язані між собою речі.
В цілому ж, поточний сезон дозволив професійним виробникам молока поки що заробити на 36% більше в середньому, ніж попередній – або на 9% більше, ніж в середньому за останні п'ять років за цей самий період, або на 19% більше, ніж за останні три роки.
А щодо серпня 2017, то він був найприбутковішим за останні чотири роки, і на 54,7%прибутковішим, ніж аналогічний місяць минулого року.
У вересні очікується зростання УМІ. В останні три роки в вересні УМІ зростав в середньому на 13-14%. Цікаво, чи й тут вдасться зберегти тенденцію до вищого рівня стабільності?
Економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак
Схожі новини
Прибутковість виробництва молока повертається на докризовий рівеньВиставки «Зернові технології 2015», «Agro Animal Show 2015» та «Фрукти. Овочі. Логістика 2015» фотозвіт№42 (254)Микола Присяжнюк: «Загальне надходження молока на переробні підприємства зросло на 10%Молока стало меньше