Вартість овочів у вересні, як і прогнозувалось, демонструвала низхідний ціновий тренд. Найбільше подешевшала цибуля (-9%), в той час як картопля та буряк зазнали лише незначного зниження в 1%. Збільшення пропозиції яблук призвело до зниження ціни в розмірі 18%. М'ясо та молоко очікувано прибавили у вартості від 2% до 4%. Група бакалійних продуктів лишилася без змін.
У жовтні очікується коливання цін на овочі, оскільки можливе ще незначне збільшення пропозиції в деяких регіонах країни, тому волатильність цін буде в межах 3-5%, як в один, так і в інший бік. Вартість яблук буде коливатись в межах 4-6%.
Ціна більш дорогих продуктів для споживачів, як от яловичина, свинина та курятина найімовірніше так само не буде стабільною: «Це спричинено тим, що закупівельні ціни на свинину та курятину знизились на 3-5% в середньому, що призведе до зниження кінцевого продукту. По-друге, восени сезонна реалізація на забій худоби є вищою, що означає збільшення пропозиції. Однак, девальвація гривні, що сьогодні спостерігається на ринку та ріст цін на яловичину будуть підтримувати ціни на суміжних ринках. Ціни на молоко продовжуватимуть рости в межах 2-5% під впливом фактору сезонності. Ціни на бакалію почнуть демонструвати зниження через сезонне збільшення виробництва», - коментує експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Євгеній Дворнік.
___________
//ucab.ua