Наприкінці 2017 року українських фермерів двічі ощасливили. По-перше, вони отримали власного лоббіста в профільному міністерстві в особі заступника міністра. По-друге, їм пообіцяли державну підтримку на 2018 рік у розмірі 1 млрд гривень.
Аграрна спільнота, почувши про «фермерський» мільярд, активно почала обговорювати факт і висловлювати припущення, як і кому дістануться ці кошти. Ми вирішили не здогадуватись, а розпитати про все заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань фермерства Віктора Шеремету.
- Вікторе Васильовичу, на вас велика відповідальність, адже частково ви прийматимете рішення щодо системи розподілу цих коштів. І в разі чого, то саме до вас фермери йтимуть зі скаргами.
- Головне, що турбує сьогодні фермерів, щоб мільярд гривень, який в бюджеті передбачений на їхню підтримку, дійшов безпосередньо до фермера, і щоб цими коштами не скористалися інші. Адже тільки з’явилася інформація про запланований мільярд, почали утворюватися легальні й не зовсім легальні фермерські господарства. Ще коштів немає, але умовні претенденти - вже в черзі.
- А чи є вже якесь бачення, як розподілятимуться кошти?
- Моє особисте бачення, що цією преференцією повинні скористатися якнайбільше сільгоспвиробників. Щоб кошти дійшли в найглибше село і фермери, які сьогодні навіть не знають, які документи потрібно подати на отримання грошей, дізналися і змогли скористатися державною підтримкою. Головне, щоб не було так, як раніше: хто перший добіг «до корита», той і отримав. Ці кошти мають бути розподілені просто й без втручання і впливу чиновників.
Ми розраховуємо: державну фінансову підтримку отримають не десятки фермерів, а тисячі. В будь-якому випадку будуть незадоволені, але ми зробимо все, щоб процес був найбільш прозорим та справедливим.
Повну версію інтерв'ю з заступником міністра аграрної політики та продовольства з питань фермерства Віктором Шеремета читайте в черговому номері журнала "Аграрний Тиждень. Україна"