Мінагрополітики розраховує на підтримку дорадчих служб, оскільки дорадництво є ефективним інструментом донесення інформації до селян. Тому дуже важливо сформувати нову модель розвитку сільськогосподарського дорадництва, з урахуванням набутого власного досвіду та досвіду інших країн.
Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета під час Міжнародної конференції «Дорадництво як інструмент сільського розвитку: досвід Латвії для України», яка відбулася в рамках проекту «Зміцнення системи дорадництва для інтеграції сільського сектору в спільний ринок ЄС». Участь у заході взяли народні депутати, представники Посольства Латвії в Україні, Посольства США в Україні, Мінагрополітики, Київського кооперативного інституту бізнесу і права, українських та латвійських державних організацій.
«Наразі Мінагрополітики вживає ряд заходів, які спрямовані на розвиток аграрного сектору, зокрема, розширення співпраці з ЄС у сфері сільського розвитку, диверсифікацію сільської економіки та підвищення рівня доходів сільського населення. Значну увагу планується приділяти проведенню інформаційно-просвітницькій кампанії: організовувати проведення днів сільського розвитку в регіонах, конференцій, круглих столів за участі усіх зацікавлених сторін», - відмітив заступник Міністра Віктор Шеремета.
За його словами, у світлі вже зроблених кроків у реформуванні децентралізації влади та необхідності реалізації положень Угоди про Асоціацію з ЄС, наразі потрібно розширювати сільськогосподарську дорадчу діяльність у напрямі стимулювання розвитку малого і середнього підприємництва у сільській місцевості, в тому числі за межами сільськогосподарського виробництва, а також сільськогосподарської кооперації. Зокрема, сьогоднішня зустріч присвячена вивченню латвійського досвіду формування спроможної та ефективної системи дорадчих служб.
Прес-служба Мінагрополітики