Ці практичні семінари відбуваються в рамках проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: II етап». Вони об’єднують фахівців ветеринарної медицини різних рівнів: національного, обласного, районного та ветлікарів свиногосподарств, експертів Держпродспоживслужби, ДНІДЛВСЕ*. Метою симуляцій є розвинути потенціал з управління спалахом африканської чуми свиней, поліпшити взаємодію між ветеринарними відомствами різних рівнів, фахівцями свиногосподарств.
Проект існує й реалізується за сприяння ФАО та ЄБРР у співпраці з Асоціацією «Свинарі України» та ДНДІЛВСЕ, за сприяння Держпродспоживслужби.
Під час вправ-симуляцій в Ужгороді національний експерт ФАО Володимир Поліщук пояснив різницю між генотипами вірусу АЧС:
«На сьогодні виявлено 7 генотипів вірусу АЧС. Кожен із них має свою особливість. Генотип 2, який побутує в Грузії, Росії, Україні і вже Європі — високопатогенний, тобто має високий ступінь смертності. Але, порівняно з генотипом 1 він не є високонтагіозним. Тобто не відбувається миттєвого зараження. Є навіть випадки, коли в одному приміщенні одна свиня захворіла, а в іншої — не спостерігається клінічних ознак».
Крім того, експерт наголосив, що зараження свиней АЧС — насамперед відповідальність власників тварин. А знайдений труп свині/вепра — знаходиться у віданні територіального органу, який уже повідомляє ветслужбу про випадок.
*ДНІДЛВСЕ —Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи