Фінансування беруть переважно на експортно-орієнтовані культури. Але є розписки на гречку і, навіть, яблука та малину.
Про це повідомляє agroday.com.
За даними IFC, загалом аграрії видали 100 розписок під майбутній врожай кукурудзи, 42 — соняшнику, 38 — пшениці. Також видано 14 соєвих розписок і 10 ріпакових.
Розписки під нішову продукцію — сою чи яблуку — отримали поширення лише минулого року. Досі фінансовий інструмент використовували для традиційних зернових та олійних культур.
«Ключова властивість розписок — безумовне зобов’язання позичальника перед кредитором. І це дозволяє застосовувати особливу процедуру стягнення у випадку невиконання договору без втручання суду», — зазначає Олександр Муляр, представник Міжнародної фінансової корпорації (IFC).
Розроблено низку підзаконних актів, що захищають права кредитора. На відміну від банківської системи, позичальник може бачити всю кредитну історію підприємства.
На даний час із 207 виданих розписок (81 товарна та 126 фінансових) виконано 110. Інструмент діє у більшості областях України, нещодавно його презентували в Донецькій.
За очікуваннями IFC, протягом найближчих двох років за допомогою розписок сільськогосподарський сектор України отримає $520 млн або приблизно 14 млрд грн фінансування.
Нагадаємо, 6 лютого 2018 року «Агропросперіс Банк» та «Мізоцьке РТП» уклали першу в Рівненській області аграрну розписку на суму 1,39 млн грн під заставу майбутнього врожаю кукурудзи посіву 2018 року.
//agravery.com