Спеціалісти японського Університету Осаки використовуватимуть яєчний білок як головну складову нового виду пального. Розробка дасть змогу не вдаватися до експлуатації водню, який випаровує завелику кількість вуглекислого газу.
Зазвичай у процесі створення палива фахівці використовують водень як один зі складових елементів. Водень виконує роль "резервуару" для зберігання енергії. Проте вчені визначили, елемент є не економічним та шкідливим у використанні. Він потребує забагато викопного палива та викидає завелику кількість вуглекислого газу. Останній викликає каталітичні реакції, позбутися яких можна тільки за наявності каталітичного конвертера.
Каталітичний конвертер сприяє зниженню токсичності від відпрацьованих матеріалів. Досягти цього можна за допомогою створення групи каталітичних молекул, які культивуються бактеріями. Проте такий метод потребує спеціального обладнання та не є дешевий. Тому науковці знайшли біологічну заміну затратному лабораторному способу — використання звичайних курячих яєць. Вони дешеві та мають у складі лізоцизм — фермент, необхідний для прискорення реакції вуглекислого газу.
Процес прискорення вплине на зменшення кількості окису, оксидів, токсинів з відпрацьованого вуглекислого газу та дасть змогу у майбутньому вивести з використання водень.
//agronews.ua