Сільськогосподарський сезон товаровиробників починається зі збитком 100 гривень на кожній тонні. Про це сказав в медіа-холі УНН генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов.
"На старті зернового сезону збиток товаровиробників з урахуванням мита складає 100 гривень на тонні. Сезон відкривається о 12 годині ночі, а ми вже маємо збиток", - зазначив експерт.
За словами С.Стоянова, на ранок 29 червня ціна на ячмінь в російському порту Азов складала 215 дол. за тонну (ФОБ), у глибоководному Новоросійському (порту – Ред.) відповідно 250 дол. за тонну. "Якщо такі ціни перенести до наших берегів і відмінусувати спочатку 20 доларів за тонну на "ФОБ", а потім 35 доларів за тонну експортного мита, то побачимо, що максимальна ціна на ячмінь, яку можуть запропонувати трейдери, становить близько 1500 гривень за тонну", - сказав С.Стоянов.
"Собівартість пшениці, з урахуванням усього комплексу робіт, складає 1250 гривень. Коли додати до цих витрат перевезення зерна до елеватора, приймання, місяць нормативного зберігання, завантаження на вагон, виходить десь 1400 гривень собівартість пшениці. Для того, щоб доставити до порту, в середньому потрібно ще 200 гривень. От сьогодні вимальовується вартість пшениці у чорноморському порту 1600 гривень", - розповів експерт.
С.Стоянов додав, якщо буде більший врожай, то виробник може вийти "в нуль", тобто хоча б поверне затрати на виробництво.
Нагадаємо, аналітики прогнозують, що у 2011-2012 маркетинговому році України зможе поставити на зовнішні ринки близько 18,3 млн т зерна, що на 54% більше експорту за поточним сезоном.
Джерело: УНН