Часто огульно стверджують, що аграрна наука в нашій країні занепадає. Не погоджуюсь! І ось чому. В далекому 1961 році «народився» сорт пшениці озимої Миронівська 808. Путівку в життя їй дав відомий радянський селекціонер Василь Ремесло, ім’я і селекційні досягнення якого й досі особливо шанують в установі, де працював вчений. Нині це – Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла (МІП).
Так от: за даними дослідників, у цього унікального сорту – понад 400 нащадків у світі, тобто сорти, створені на основі Миронівської 808. Це майже 350 озимої пшениці та 60 ярої: в Росії (140), дещо менше - країнах Західної Європи (100), майже стільки ж - в Україні (93), значно менше – в країнах СНД (15).
У Миронівському інституті пшениці імені В.М. Ремесла нащадки Миронівської 808 - сорти Іллічівка, Миронівська 808 поліпшена, Миронівська остиста, Мирлебен та Миронівська 28. А ще сорти Миронівська ювілейна, Миронівська 63 і Троян, сорти Крижинка та Іллічівка, Миронівська 25, Миронівська 61, Волгоградська 84, Миронівська 33 та інші.
І це тільки сорти озимої пшениці!
- Ми не лише зберегли зразки насіння Миронівської 808, а й щороку висіваємо його на інститутському демонстраційному полігоні. А щороку на традиційному міжнародному Дні поля саме з ділянки Миронівської 808 розпочинаємо огляд сортоділянок культур, створених нашими селекціонерами, - каже директор МІП Олександр Демидов. - «Сучасні сорти зернових культур миронівської селекції та особливості технології їх вирощування» - такі назву мав цьогорічний День поля, який відбувся 15 червня на території інституту (с. Центральне Миронівського району на Київщині).
Ми запросили на наш захід керівників і спеціалістів провідних агропідприємств, іноземних гостей, представників управлінь агропромислового розвитку облдержадміністрацій, знаних селекціонерів.
Усі, хто до нас завітав, на власні очі побачив ділянки з інноваційними сортами зернових культур миронівської селекції і ознайомився з сучасними технологіями в рослинництві, сільськогосподарською технікою та пропозиціями у галузі догляду та захисту рослин. Нам є що запропонувати аграріям, адже висіваючи наші сорти, виробники гарантовано отримають прибутки».
До слова, науковці Миронівського інституту пшениці ім. В.М.Ремесла створюють сорти саме для кліматичних умов України. Тож не варто списувати в утиль нашу аграрну науку і з надією подивлятись на закордонне. Бо своє, не гірше, а навіть краще - ось воно, поруч. Треба просто знати, куди їхати за насінням, яке проросте прибутками.