Закон України 2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», що набрав чинності 2 серпня 2018 року та вводиться в дію через рік, є важливим кроком в питанні вдосконалення законодавчого регулювання виробництва та обігу органічної продукції в Україні. Але для того, щоб Закон повноцінно запрацював, ми маємо підготувати відповідні підзаконні акти та виконати «домашні завдання», серед яких розробка та запуск реєстрів операторів ринку, органів сертифікації та органічного насіння.
Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева під час прес-конференції «Новий органічний закон: чого очікувати виробникам та споживачам», йдеться у повідомленні прес-служби Мінагрополітики.
«Цей Закон є фундаментом для формування ефективного регулятивного поля для виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції. Закон приводить вимоги до виробництва та обігу органічної продукції у відповідність до європейських та світових стандартів та запроваджує державний нагляд та контроль за господарською діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції. Важливим аспектом нового Закону є і встановлення адміністративної відповідальності операторів ринку за порушення законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. На це я б хотіла звернути особливу увагу тих, хто до сьогодні продовжує маркувати свої продукти незрозумілими «біо-, еко-» та іншими лого без відповідної сертифікації, вводячи в оману споживача»,- наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.
За словами заступника Міністра, Мінагрополітики вже розробило перший драфт порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції, який включає такі важливі аспекти, як особливості ведення паралельного виробництва, зберігання, перевезення та маркування окремих видів органічної продукції та інше.
«Окрім того, даний Закон дасть нам можливість більш ефективно та фокусно формувати програми державної підтримки аграрних виробників, які займаються чи бажають займатись органічним сільськогосподарським виробництвом. На сьогодні такі програми підтримки саме для органічного сільського господарства вже існують в 11 областях України в рамках регіональних програм розвитку АПК», - резюмувала заступник Міністра.