Земельна реформа – це не лише введення ринку землі, а й цілий комплекс заходів, зокрема по розмежуванню земель державної та комунальної власності, а також охороні земель та підвищенню родючості ґрунтів. Найближчим часом у Верховній Раді будуть розглянуті відповідні законопроекти. Про це повідомив сьогодні Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.
За словами очільника Мінагрополітики, наразі в Кабінеті міністрів України опрацьовується законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності». «В цьому законопроекті ми запропонували спрощену процедуру розмежування земель. Завдяки цьому витрати на розмежування, за нашими розрахунками, вдасться скоротити з 2,5 млрд. грн. до 650 млн. грн. Крім того, процес буде значно прискорено», - повідомив Микола Присяжнюк.
Вже прийнято в першому читанні Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за використанням земельних ресурсів. Цей документ передбачає утворення у складі державного бюджету спеціального Державного фонду економічного стимулювання підвищення родючості ґрунтів, кошти якого будуть спрямовуватися виключно на вирішення проблем охорони і відтворення якісного і високопродуктивного стану ґрунтів.
«Це дуже важлива проблема для нашого аграрного сектору, оскільки протягом десятиліть ніхто не займався її вирішенням. У державному бюджеті на фінансування державної програми з охорони ґрунтів кошти вже декілька років поспіль не виділяються, самі сільгоспвиробники через слабкий фінансово-економічний стан також не мають можливості спрямовувати кошти на ґрунтоохоронні заходи. Як наслідок, спостерігається стійка тенденція погіршення якісного стану ґрунтів, що є основним засобом сільськогосподарського виробництва», - пояснив Міністр.
Законопроектом пропонується запровадити механізм компенсування сільськогосподарським товаровиробникам витрат, понесених на виконання заходів з підвищення родючості ґрунтів, за умови позитивного балансу поживних речовин, а також відшкодування землекористувачами коштів до державного бюджету при від’ємному балансі.