Вперше за останні три сезони експорт українських кавунів показав
позитивну динаміку. За даними Держстату, з липня по вересень Україна
експортувала понад 19 тис. тонн кавунів. Це на 4% більше, ніж за весь
минулий сезон. Експорт українських кавунів завершується в жовтні, тобто, загальний
результат поточного сезону буде ще кращим по відношенню до останніх
років. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».
«В Україні останніми роками інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна,
наш клімат на Півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в
Україні нелегко. В цей період на внутрішньому ринку багато ягід, крім
того, українці досі вважають, що ранній кавун «напханий хімією» , тобто,
небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на
експорт.
Слід також відмітити, в цьому сезоні найбільший за останні 3 сезони обсяг експорту кавуна в серпні, хоча, цей місяць був досить складним для виробників кавуна. Тоді в Україні розпочались дощі, які заважали збирати врожай, зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило», - розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.
Найнижчі ціни на кавун в цьому сезоні були зафіксовані в першій половині липня, тоді виробники Півдня пропонували кавун по 1.2-1.8 грн/кг (0,04-0,06 EUR/кг) а на гуртових ринках Західних областей ціни впали до 2.8-3.2 грн/кг (0,09-0,1 EUR/кг). В серпні ціни на український кавун вже були в 2 рази вищі.
Вперше за останні три сезони зріс експорт українських кавунів. За даними Держстату, з липня по вересень Україна експортувала понад 19 тис. т кавунів, що на 4% більше, ніж за весь минулий сезон.За словами експертів, це ще не остаточні результати, адже експорт смугастої ягоди продовжується і в жовтні.
«В Україні останніми роками інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна, наш клімат на Півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в Україні нелегко. В цей період на внутрішньому ринку багато ягід, крім того, українці досі вважають, що ранній кавун «напханий хімією», тобто, небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на експорт», — зазначила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.
За її словами, в цьому сезоні найбільший за останні 3 сезони обсяг експорту кавуна в серпні, хоча, цей місяць був досить складним для виробників кавуна.
«Тоді в Україні розпочались дощі, які заважали збирати врожай, зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило», — додала Тетяна Гетьман.
За даними «Інфо-Шувар», найнижчі ціни на кавун в цьому сезоні були зафіксовані в першій половині липня, тоді виробники пропонували кавун по 1,2-1,8 грн/кг, а на гуртових ринках Західних областей ціни впали до 2.8-3.2 грн/кг. У серпні ціни на український кавун вже були в 2 рази вищі.