Випускники аграрних ВНЗ не
поспішають працювати за спеціальністю в Україні, прагнучи скоріше
виїхати на практику закордон, і навіть не здогадуються, що далеко їхати
за прибутком зовсім не обов’язково.
«В головах української молоді поселилась стереотипна думка про те, що сільське господарство – це розруха, багно та мізерна заробітна плата. Можливо в далекому минулому саме так і було, проте на сьогодні ферма – це інноваційні технології, повні соціальні пакети, премії та конкурентоспроможна заробітна плата. Зараз навіть спостерігаємо явище, коли люди, які отримали досвід закордоном звертаються в наше агентство за пошуком роботи саме на українських фермах», - поділилась Вікторія Майданюк, менеджер кадрового агентства "Агроджоб".
Варто зауважити, що робота в аграрному секторі України завжди є. Крім того, згідно з аналітичними даними Національного банку України, середня заробітна плата в працівників сільського господарства наступного року може бути близько 11,5 тис. грн. Проте це дрібниці порівняно з прибутком кваліфікованих працівників з хорошим досвідом роботи.
«Моя кар’єра в Асоціації виробників молока почалась 3 роки тому. 3 місяці стажування — і я вже у відрядженні на сучасній фермі в Казахстані, де відшліфував знання й переконався, що рішення працювати в тваринництві було вірним. Це робота, на якій ти постійно ростеш, відточуєш знання, удосконалюєш навички та переймаєш досвід у кращих фахівців галузі. Власними очима бачив на Україні ферми, які за рівнем організації праці, менеджменту та культури ведення бізнесу знаходяться практично на рівні з компанією «Apple», тому не вірю в розповіді про безперспективність нашого аграрного сектору. Завдяки невпинному розвитку та результативній праці часто отримую пропозиції роботи на закордонних господарствах, але мені це не потрібно, адже я на батьківщині маю гідний заробіток», - поділився Олександр Назарко, технолог Консультаційного центру Асоціації виробників молока (КЦ АВМ).